منو دسترسی

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

1400/07/26 در ساعت 14:37:00

موفقیت در صنعت فست فود مستلزم تسلط بر پارامترهای متفاوتی است. در این مقاله سعی کردیم تعدادی از آن ها را برای کسانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، بیان کنیم.

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

موفقیت در صنعت فست فود مستلزم تسلط بر پارامترهای متفاوتی است. مشتریانی که به یک رستوران فست فود می روند به دنبال سرعت ، راحتی ، مقرون به صرفه بودن و حتی تا حدودی قابلیت پیش بینی بودن غذاها هستند تا یک تجربه غذاخوری به یاد ماندنی.

البته این به معنای فراموشی اهمیت داشتن یک تجربه خوب نیست. بلکه یکی از پارامترهای مهم در بازاریابی ارائه تجربه خوب و راحت به مشتری است. منظور این است که مشتریان برای مثال نیازی ندارند که در ایستگاه فضایی یک همبرگر بخورند. بلکه باید تمرکز بر راحت کردن فرایندهای داخلی یک  فست فود، از نحوه تحویل سفارش تا درنهایت واحد ارتباط با مشتری است.

کارآفرینان فست فود که این موارد را درک می کنند می توانند بر این عناصر کسب و کار تسلط داشته باشند.

 با توجه دقیق به خدمات به مشتریان و جزئیات عملیاتی ، ما به عنوان پیشرو در صنعت فست فود امیدواریم فست فود شما با استفاده از این راهنمایی‌ها بتواند سود معقولی داشته باشد.

برندسازی یک معامله بزرگ است.

مک دونالد ، برگر کینگ، وندی، پیتزا هات و بقیه برندها نمونه هایی از برندهای بسیار معروف و بسیار موفق فست فود هستند. علائم ، لوگوها و شعارهای آن ها در سراسر جهان قابل تشخیص است.


طرفداران فست فود پیش بینی پذیری را دوست دارند و می خواهند بدانند که قبل از ورود دقیقاً چه چیزی به دست خواهند آورد. بازدید از مک دونالد در شهر نیویورک باید شبیه بازدید از مک دونالد در پکن باشد.

البته این موضوع را نباید نادیده گرفت که براساس سلایق فرهنگی مردم هر منطقه منوها و بعضی از آیتم‌های فست فودها هم دچار تغییر می‌شوند، اما پایه همه آن منوها یکی است.

شما یک مک دونالد که از پکن بگیرید با مک دونالدی که از نیویورک می‌گیرید یا لندن یکی است.

با ارائه یک نام تجاری مناسب به همراه درست کردن یک هویت بصری مناسب، (این هویت بصری باید به راحتی قابل تشخیص باشد و حتی‌الامکان ساده، و باید بررسی کنید و ببینید که آیا مشتریان شما می‌توانند با این هویت بصری در تمامی پلتفرم‌ها ارتباط برقرار کنند یا خیر) یک کسب و کار به مشتریان اطمینان می دهد که در جای درستی قدم گذاشته‌اند.

شعار تبلیغاتی باید ساده ولی در عین حال جذاب باشد.

پلتفرم‌های تبلیغاتی که قصد دارید در آن ها تبلیغات انجام دهید نیز از اهمیت بالایی برخوردارند.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از ابتدا با یک شرکت مطرح و مناسب در حوزه تبلیغات و برندینگ ارتباط برقرار کنید و از آن ها کمک بگیرید زیرا این کار نیازمند علم و تخصص، وقت و هزینه است که قطعا شما به تنهایی نمی‌توانید تمام آن ها را انجام دهید.


موقعیت مکانی، از مهم ترین المان‌های فست فود

برای موفقیت یک فست فود باید در یک منطقه پر رفت و آمد واقع شود.

 فست فودها معمولاً مقصد در نظر گرفته نمی شوند. منظور چیست؟

منظور ما این است که مشتریان برای خرید سیب زمینی سرخ کرده به سفر نمی‌روند.

شما باید کاری کنید که مقصد برند شما باشد نه موقعیت مکانی مغازه شما.

برای مثال اگر کسی می‌خواهد یک همبرگر سفارش دهد اول نام برند شما در ذهنش تداعی شود.

با قرار گرفتن فروشگاه ها و مراکز تجاری در شهرها این فرصت برای فست فودها فراهم شده است تا بتوانند خود را به مشتریان بیشتری نشان دهند.


فست فود موفق


فست فود باید سریع باشد.

فست فود در مورد راحتی است، به خود لغات توجه کنید.

Fast= سریع

Food= غذا

حال این ها را با هم جمع کنیم می‌شود غذای سریع و این ماهیت فست فود است.

به گزارش بیزنس ویک، راه اندازی آشپزخانه های کارآمد و استاندارد و تمرکز بر غذاهایی که می توان به سرعت آن ها را پخت، دو راهی بودند که مک دونالد را به موفقیت در این صنعت رقابتی رساند.

بسیاری از مردم در راه کار یا مقصد دیگر از غذاهای سریع استفاده می کنند و این اهمیت زمان در برنامه‌های روزمره مردم را نشان می‌دهد.

چه بخواهیم و چه نه، رفتار مصرف کنندگان در حال تغییر است.

برای مردم زمان مهم شده است و به اهمیت آن پی برده‌اند.

بنابراین کسی برنده است که به این موضوع با دقت نگاه کند.

هرچه رستوران سریع تر بتواند غذای سفارش داده شده را ارائه دهد ، مشتری خوشحال تر است.

البته که منظور ما این نیست که کیفیت کار شما پایین بیاید.

بلکه باید این چرخه را به صورتی چیده و مرتب کنید تا به آن هدفی که می‌خواهید برسید، حتی باید به جایگیری اجاق و قسمت بسته بندی و تحویل نیز توجه کنید.

کارایی بالاتر سیستم

رستوران های فست فود با حاشیه سود کمی کار می کنند و در عوض با فروش تعداد زیادی محصول، درآمد خود را به دست می آورند.

در این محیط تجاری ، عملکرد کارآمد بسیار مهم است.

این به معنی است که شما باید در چیدن سیستم کاری خود به تمامی موارد از زنجیره تامین گرفته تا به حداقل رساندن ضایعات مواد غذایی توجه کنید.

باید به اهمیت آموزش کارمندان خود توجه ویژه‌ای کنید.

این آموزش‌ها باید دقیق و موثر باشند تا نیروی کار شما بتواند عملکرد و بازدهی بیشتری داشته باشد.

جمع بندی

ما در این مقاله به صورت بسیار مختصر سعی کردیم برای کسانی که علاقه دارند فست فود خود را راه اندازی کنند راهنمایی‌هایی ارائه دهیم.

اما این تمام کار نیست بلکه بسیاری از عوامل دیگر را باید در کسب و کارتان ببینید تا بتوانید تصمیم درست را در هنگام راه اندازی فست فود خود بگیرید.

آرزو می‌کنیم که شما هم بتوانید در این راه موفق باشید.

مزیت داشتن نمایندگی فست فود چیست؟

1400/08/16 در ساعت 15:56:06

آیا تابحال به این فکر کرده اید که اگر از یک برند، فرانچایز دریافت کنید چه مزیت هایی برای شما و فروش شما دارد؟ در این مقاله ما به این موضوع پرداخته ایم.

مزیت داشتن نمایندگی فست فود چیست؟

ویژگی های یک فست فود خوب

1400/07/28 در ساعت 12:05:48

باتوجه به تعدد تعداد فست فود ها و علاقه زیاد افراد به این نوع غذاها، برآن شدیم تا مقاله ای راجب ویژگی های کی فست فود خوب ارائه دهیم تا آگاهی عمومی را در این زمینه افزایش دهیم.حق شما بهرمندی از یک فست فود خوب و مناسب است.

ویژگی های یک فست فود خوب

برای راه اندازی یک پیتزا فروشی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

1400/06/31 در ساعت 14:55:00

راه اندازی فست فود دیگر یک کسب و کار ساده نیست.علاوه بر استفاده از مواد اولیه مرغوب، استفاده از وسایل و لوازم با کیفیت هم اهمیت بسیاری دارد و می‌تواند به شما کمک‌های بسیاری کند. در این مقاله اطلاعاتی راجب راه اندازی فست فود به شما خواهیم داد.

برای راه اندازی یک پیتزا فروشی به چه چیزهایی نیاز دارید؟

گذشته، حال و آینده فست فود در یک نگاه

1400/06/29 در ساعت 12:43:00

فست فود ها به گونه ای ایجاد شده اند که نیاز مردم را به شیوه ای مناسب و کارآمد برای دریافت غذا تامین کنند زیرا مردم در زندگی مدرن تمایل به ارائه خدمات سریع دارند. سال هاست که شرکت های فست فود از طریق افزایش خدمات خود و ارائه محصولات جدید برای جذب مشتریان جدید و ایجاد پایگاه مشتری با یکدیگر رقابت می ک

گذشته، حال و آینده فست فود در یک نگاه

اعطای نمایندگی در صنعت غذا و رستوران داری

1400/06/22 در ساعت 16:44:00

دریافت فرانچایز از یک برند معتبر سبب طی کردن یک مسیر کوتاه بجای طی یک مسیر بلند با چالش ها و احتمال شکست بالا می باشد. حتی انتخاب نوع صنفی که می خواهید در آن مشغول به کار شوید نیز بسیار مهم است. در این مقاله به بررسی این موضوعات پرداخته ایم.

اعطای نمایندگی در صنعت غذا و رستوران داری

10 مورد از قدیمی ترین زنجیره های فست فود که همچنان فعال هستند.(1)

1400/06/17 در ساعت 12:41:00

در این مقاله به بررسی قدیمی ترین فست فود ها که فرانچایز آن ها در بیشتر کشورهای دنیا قرار دارد پرداخته ایم که در 2 مقاله تقدیم شما می شود.

10 مورد از قدیمی ترین زنجیره های فست فود که همچنان فعال هستند.(1)
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید