منو دسترسی

راهنمایی انواع خمیرهای پیتزا

1400/06/06 در ساعت 14:21:00

خمیر پیتزا تأثیر قابل توجهی بر طعم کلی پیتزا دارد و نوع خمیر مورد استفاده در دستور غذا متفاوت خواهد بود. در این مقاله به این موضوع که یکی از اصلی ترین مواد اولیه پیتزا می باشد، پرداخته ایم.

راهنمایی انواع خمیرهای پیتزا

راهنمایی انواع خمیرهای پیتزا

خمیر پیتزا تأثیر قابل توجهی بر طعم کلی آن دارد و نوع خمیر مورد استفاده در دستور غذا متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، اگر در حال تهیه پیتزای کبابی هستید ، خمیر بدون چربی سبک ناپولی انتخاب بسیار خوبی برای استفاده است. اگر چیزی کلاسیک و جاودانه می خواهید ، نمی توانید با خمیر پیتزا به سبک نیویورک اشتباه کنید. به عنوان صاحب رستوران ، باید دستور تهیه خمیر مخصوص به خود را با توجه به سبک پیتزایی که درست می کنید داشته باشید. شما می توانید برای ابتدای کار با یک دستور اولیه برای خمیر پیتزای خود، مانند سبک نیویورک ، سبک ناپولی یا سبک سیسیلی شروع کنید و سپس دستور خمیر خود را سفارشی کنید.

خمیر سبک آمریکایی

وقتی به پیتزاهای آمریکایی فکر می کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان می رسد پیتزای سبک نیویورکی است. خمیر پیتزا به سبک نیویورک با آرد همه منظوره یا نان ، شکر ، نمک ، مخمر فوری ، روغن زیتون و آب تهیه می شود. روغن و شکر برای بافت و طعم متمایز پیتزای نیویورک بسیار مهم هستند. شکر هم چنین به پوسته یکنواخت در دمای فر کمک می کند. بیشتر پیتزاهای سبک نیویورکی در اجاق های ذغالی و به صورت سنتی درست می شوند که همین کار یکی از دلایل متفاوت بودن طعم آن هاست.خمیر سبک ناپولی

پیتزا های سبک ناپولی، در عین سادگی پیچیدگی های بسیار مخصوص به خود را دارند. درست است که خمیر این پیتزا و مواد اولیه آن راحت است اما به دلیل پختن در دمای بالا جای هیچ گونه اشتباهی را برای شما به جا نمی گذارد. خمیر این پیتزا بیشتر از بقیه خمیرها می تواند آب را به خود جذب کند بدون آنکه آبکی و یا شل شود. علاوه بر این خمیر این پیتزا به دلیل استفاده از آرد آسیاب شده و پروتیین بالا ویژگی های کاملا منحصر به خود را دارد. مواد اولیه آن مخمر، آرد همه کاره، نمک و آب است و برای بهتر شدن طعم آن آن ها را به روش تخمیر سرد درست می کنند.


پیتزا سبک سیسیلی

پیتزای سبک سیسیلی ساده و سریع تهیه می شود. شما حتی میتوانید آن را در خانه خود نیز انجام دهید. البته مواد و ضخامت خمیر در همه جا به یک سبک نیستند. برای مثال در نیویورک  ضخامت این پوسته سه سانتیمتر است و دارای لایه های غنی از سس گوجه فرنگی است که با سیر و پنیر موزارلا پوشانده شده است اما در مقایسه وقتی پیتزا سبک سیسیلی به شکل مربع در می‌آید ضخامت آن کمتر میشود و همین امر باعث میشود که مواد آن نیز کمتر باشد.

درستور تهیه خمیر آن نیز تقریبا در همه جا یکسان است. آرد همه منظوره، نمک، مخمر، روغن زیتون و آب. در مرحله بعدی هم شما فقط نیاز به یک مخلوط کن دارید تا مواد به طور کامل با یکدیگر مخلوط شوند. نکته اصلی برای خمیر به سبک سیسیلی این است که کف ورقه پخت را با روغن زیتون بپوشانید. روغن پوسته را سرخ می کند و آن را ترد و خوش طعم می کند هم چنین آب استفاده شده در آن باعث کشسانی بیشتر آن می شود.


پوسته پیتزا، جزیی جدایی ناپذیر

علاوه بر خمیر پیتزا باید به پوسته پیتزا نیز توجه داشته باشید. پوسته یا Crust در پیتزا از مهم ترین بخش های آن است وگرنه اگر پوسته ای موجود نبود در پیتزای با یک مشت مخلفاتی روبرو می شدیم که باهم مخلوط شده اند. البته که همه مواد به کار رفته در پیتزا خوش طعم هستند اما درنهایت این پوسته پیتزا است که در روبروی مشتری قرار میگیرد و اولین طعم و حسی که از خوردن پیتزا به دست می‌آید به وسیله پوسته آن است. پوسته ترد و یا پوسته نرم؟ کدامیک را ترجیح می‌دهید؟


خمیر پیتزا


نکات مهم درباره پوسته پیتزا

طعم

طعم پوسته ها هم کاملا به خمیر و سبک استفاده شده در تهیه پیتزا دارد. به عنوان مثال ، یک خمیر پیتزا به سبک نیویورک تمایل دارد از شکر بیشتری در خمیر استفاده کند (بسیاری از سبک های دیگر قند را به طور کامل حذف می کنند) ، و این کار یک پوسته شیرین تر ایجاد می کند.

جزییات

این مورد کاملا به خود شما و پیتزایی که دوست دارید درست کنید بستگی دارد. تفاوت های فاحشی در بافت ها در سبک های مختلف پیتزا وجود دارد از نوع بسیار ترد آن (برخی به حدی ترد هستند که شبیه ترقه عمل می کنند) تا انعطاف پذیر. اما یادتان نرود پیتزا باید نه آنقدر شل باشد که نشود آن را بلند کرد و نه آنقدر ترد که خورد شود.

در مقالات بعدی درباره "انواع پوسته های پیتزا" و تفاوت های آن ها با شما صحبت می کنیم.شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

1400/08/04 در ساعت 16:33:12

تا بحال شخصی را دیده اید که طرفدار پیتزا نباشد و یا مایل نباشد آن را چندوقت یکبار امتحان کند؟ این ویژگی خاص پیتزا است. در این مقاله پیتزا و کالزون را بررسی کرده ایم.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

1400/07/27 در ساعت 14:47:13

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند پیتزا مضر است. ما در این مقاله دلایلی از مفید و خوب بودن پیتزا بیان می کنیم.همراه ما باشید.

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

سفارش پیتزاهای خاص

1400/07/25 در ساعت 17:10:33

پیتزا یکی از غذاهای مورد علاقه مردم جهان است.این مورد را می‌توانیم بدون هیچ تردیدی بگوییم. در این مقاله 6 پیتزای خاص را معرفی کرده ایم.

سفارش پیتزاهای خاص

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

فست فود در مازندران

1400/07/21 در ساعت 16:08:07

استان مازندران از استان هایی با میزان گردشگر بالا می باشد. ما در مجموعه رستوران های زنجیره ای عطاویچ با افتتاح 3 شعبه در نقاط مختلف استان، آماده سرویس دهی به شما عزیزان هستیم.

فست فود در مازندران
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید