منو دسترسی

تاریخچه همبرگر در یک نگاه

1400/06/16 در ساعت 14:28:00

نمی‌توان انکار کرد که همبرگر جایگاه ویژه ای در اذهان دارد. حتی می‌شود همبرگر را نماد جهانی شدن دانست. در این مقاله به بررسی تاریخچه همبرگر پرداخته ایم.

تاریخچه همبرگر در یک نگاه

تاریخچه همبرگر در یک نگاه

نمی‌توان انکار کرد که همبرگر جایگاه ویژه ای در اذهان دارد. حتی می‌شود همبرگر را نماد جهانی شدن دانست. جهان، برگر شما است: تاریخ فرهنگی ، کتاب جدیدی از دیوید مایکلز است که در این کتاب او به سمت توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر این صنعت حرکت کرده است.  مایکلز - یکی از شاگردان صنعت مهمان نوازی و صاحب Bite Me Burger در سیدنی - دستورهای غذایی ، عکس های قدیمی سرآشپزان و دستورات قدیمی را در کتاب خود جمع آوری کرده است.  اما یکی از بخش های مورد علاقه ما جدول زمانی برگر است که با دقت بررسی شده است و سفر آن را از محصول گوشت چرخ کرده تا یک غذای بین المللی دنبال می کند.

قرن 1. رم

ایسیکیا اومنتاتا

اولین قدم به سمت همبرگر در این دوران رقم خورد. این غذای گوشتی آسیاب شده که برای اولین بار شبیه همبرگر شد ، حاوی مغزهای کاج ، فلفل و طعم دهنده های شراب و گاروم بود.
قرن 13. مغولان و آوردن گوشت گاو

مغولان اسب سواران سرسختی بودند که اکثر اوراسیا را با صفحات ضخیم گوشت گاو که زیر زین های خود قرار گرفته بود ، فتح کرده بودند. آن ها بعد از یک روز سوارکاری نفس گیر و برای استراحت خود این گوشت ها را کباب می کردند و می خوردند. به نوعی آن ها روش های جدیدی را برای طبخ گوشت با خود به مناطق فتح شده آورده بودند.


  1. لندن. انگلستان

سوسیس "هامبورگ"

کتاب هنر آشپزی هانا گلاس منتشر می شود که سوسیس گوشت گاو، فلفل ، میخک ، جوز هندی ، سیر ، سرکه و نمک را برای طعم دار کردن آن توصیف می کند که در نان تست سرو می شود.


  1. لغت نامه آکسفورد

در این سال است که استیک هامبورگ وارد این لغت نامه می شود و در واقع راهی نو برای همبرگر آغاز می شود. در این سال لغت نامه آکسفورد استیک هامبورگ را به عنوان یک قطعه گوشت گاو نمک زده چرخ شده که اغلب کمی هم دودی و مخلوط با پیاز و آرد سوخاری است معرفی کرد.


  1. ویرجینیا. ایالات متحده

در این سال بود که برای اولین بار چرخ گوشت اختراع شد. در آن سال G. A. Coffman دستگاهی را برای برش گوشت سوسیس ایجاد کرد که دارای تیغه های چرخان زیر یک تغذیه مارپیچ ، شبیه به چرخ گوشت های امروزی بود.


سفارش همبرگر در تهران


  1. نیویورک. نمایشگاه استان اری

در این مورد ادعاهای مشکوک و متناقض بسیار هست. بعضی ها می گویند که درست است و بعضی دیگر می گویند این یک شایعه ای بیش نیست اما ما در این مقاله به سراغ تمامی شواهد و مدارک رفته ایم. در این سال و در آن نمایشگاه برادران منچس برای اولین بار اقدام به توزیع گوشت سرخ شده در لای نان کردند. درواقع این ادعا می گوید که اولین همبرگر را آن ها درست کرده بودند. اما بسیاری هم عقیده دارند که این یک ادعای دروغین است.


1885: نمایشگاه سیمور، ویسکانسین

چارلی ناگرین

ناگرین ، که به "همبرگر چارلی" معروف است هم یکی دیگر از شایعاتی است که پیرامون درست شدن همبرگر وجود دارد. طبق داستان ها او یک کوفته گوشت گاو را بین تکه های نان خرد کرده است تا مشتریانش بتوانند راحت تر غذای خود را در نمایشگاه بخورند. معجونی که به گفته او اولین همبرگر بود.


1900: نیوهیون ، کانکتیکات

لویی لاسن

کتابخانه کنگره ایالات متحده ، به لوی لیسن مجوز درست کردن اولین همبرگر را می دهد. اما باز هم تردیدها باقی می ماند زیرا گوشتی او بین دو تکه نان درست کرده است نان تست بوده و نه نان مورد نیاز برگر.


1904: نمایشگاه جهانی سنت لوئیس ، میزوری

فلچر دیویس

دیویس ادعا کرد از دهه 1880  گوشت گاو را در ساندویچ سرو می کرده و در این نمایشگاه مشهور جهان از "همبرگر" خود فروخته است.


1906: شیکاگو ، ایلینوی

رمان جنگل

رمان آپتون سینکلر در مورد صنعت بسته بندی گوشت باعث شد بسیاری از آمریکایی ها به کیفیت گوشت گاو چرخ کرده بدبین شوند. این رمان تاثیر بسیار بدی بر این صنعت گذاشت.


1921: ویچیتا ، کانزاس

قلعه سفید

کوک والتر اندرسون و کارآفرین بیلی اینگرام اولین رستوران خود را افتتاح کردند و مسیر جدیدی در طراحی ، آشپزی و سرو را ایجاد کردند.


1925: پاسادنا ، کالیفرنیا

چیزبرگر

لیونل استرنبرگر ، سرپرست غذاخوری پدرش ، The Rite Spot ، ادعا کرد که اولین کسی است که گوشت همبرگر را بر روی پنیر گذاشت تا غذایی جدید را درست کند. او ادعا می کند که مخترع چیزبرگر است.


این موارد تنها بخشی از تاریخ پر سروصدای همبرگر است. غذایی که بسیاری خود را مخترع آن می نامند و داستان های زیادی را نیز نقل می کنند. اما هرچه که هست، این غذای دوست داشنتی اکنون در اختیار تمام مردم جهان است. با فرهنگ های آن ها مخلوط شده و در هر کشوری نوعی خاص از آن عرضه می شود. از همبرگر آناناس تا همبرگر قورباغه.

شاید این غذا، بهترین غذای قرن باشد. همبرگر هیچ وقت از ذهن ها پاک نخواهد شد.


پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

انواع برگرهای آمریکایی (2)

1400/07/28 در ساعت 16:39:34

در ادامه مقاله انواع برگرهای آمریکایی (1) به معرفی مابقی همبرگرهای آمریکایی می پردازیم.

انواع برگرهای آمریکایی (2)

انواع برگرهای آمریکایی (1)

1400/07/28 در ساعت 16:26:20

برگر آمریکایی؛ نامی که در بیش از 80 درصد فست فود های ایران و تهران دیده ایم. ما در این مقاله شما را با برگر های آمریکایی واقعی آشنا می کنیم.

انواع برگرهای آمریکایی (1)

تفاوت برگر و همبرگر در چیست؟

1400/07/04 در ساعت 15:12:00

برگر و همبرگر هر دو جزو فست فودهای خوشمزه و پرطرفدار محسوب می‌شوند. به طور کلی همه ما با کلمه همبرگر آشنا هستیم و تعداد کمی بین این دو اصطلاح اشتباه می گیرند ، زیرا گاهی اوقات مردم تصور می کنند که هر دو نام یکسان هستند یا همبرگر نام کامل‌تر برگر است.

تفاوت برگر و همبرگر در چیست؟

حقایقی جالب درباره مکدونالدز

1400/06/14 در ساعت 12:15:00

فست فود مکدونالدز به عنوان یک برند مطرح در سراسر دنیا، شناخته شده است. در این مقاله حقایقی جالب راجب آن بیان کرده ایم.

حقایقی جالب درباره مکدونالدز

عجیب ترین برگرها

1400/06/10 در ساعت 16:37:00

هنگامیکه گرسنگی وارد میشود دیگر چیزی نمی تواند بین من و یک همبرگر بایستد. در این مقاله به بررسی عجیب ترین همبرگر ها می پردازیم.

عجیب ترین برگرها
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید