منو دسترسی

حقایقی درباره پیتزا دومینو

1400/05/19 در ساعت 14:28:00

پیتزا غذای مورد علاقه بسیاری از مردم جهان است. پیتزا دومینو نیز از این قاعده مستثنا نیست. این زنجیره رستوران نامی آشنا در این صنعت است و در بسیاری از کشورهای جهان شعبه دارد.

حقایقی درباره پیتزا دومینو

حقایقی درباره پیتزا دومینو

پیتزا غذای مورد علاقه بسیاری از مردم جهان است (اگر نگوییم همه). پیتزا دومینو نیز از این قاعده مستثنا نیست. این زنجیره رستوران نامی آشنا در این صنعت است و در بسیاری از کشورهای جهان شعبه دارد و در هر کشوری بر اساس فرهنگ همان کشور مواد آن را درست می کند. در مقالات قبلی در باره انواع عجیب و غریب پیتزا با شما صحبت کرده بودیم  اما ممکن است از این مورد که این رستوران زنجیره ای نیز بر برای هر کشوری نوع مخصوص به خود را درست می کند شگفت زده شوید. بنابراین در اینجا 19 حقیقت خوشمزه در مورد پیتزا دومینو آورده شده است.

#1. برادران تام و جیمز موناگان اولین فروشگاه را در سال 1960 در ایالات متحده تاسیس کردند و قبل از اینکه تام سهم جیمز را بخرد و نام آن را به دومینو تغییر دهد ، آن را DominNick نامیدند.

#2. دومینو حدود 17000 فروشگاه در 90 کشور جهان دارد ، با حدود 100000 راننده برای تحویل غذا و در مجموع بیش از 350000 کارمند.

#3. به طور میانگین روزانه چیزی در حدود 3 میلیون پیتزا دومینو در سراسر دنیا به فروش میرسد.

#4. در مارس 2009 نقص در کدهای وب سایت باعث شد که حدود 11000 پیتزا به صورت رایگان به مشتریان در اوهایو و کنتاکی داده شد.

#5. تنها هشت ماه پس از افتتاحیه، جیمز موناگان نیمی از مشارکت خود را با فولکس واگن بیتل قدیمی که آن ها برای رساندن پیتزا از آن استفاده می کردند ، عوض کرد.

#6. بنیانگذار تام موناگان ، همسرش مارگی را در اولین تحویل پیتزا 14 ماه پس از ورود به این تجارت ، ملاقات کرد. قرار بود که پیتزا در خوابگاه دانشجویان دانشگاه میشیگان باشد که آن دو همدیگر را ملاقات کردند.

7. دومینو در حال آزمایش رساندن پیتزا با قایق رانی در کنار رودخانه لوس در بریتانیا است. پیک پیتزا با لباس کامل و کمک آن به ساکنان لوس پیتزاهایشان را تحویل می دهند.


ارسال پیتزا


#8. یک زوج دوستدار پیتزا از انگلستان یک هدیه عروسی منحصر به فرد از شرکت پیتزا مورد علاقه خود دریافت کردند-یک عکس سلفی روی پیتزا . ساخت پرتره ها تقریباً سه ساعت طول کشید.

#9. دومینو فقط دو سایز پیتزا ، 11 تاپینگ (روکش پیتزا) و یک نوشیدنی گازدار ارائه داد: کولا. آن ها فقط پیتزا را به صورت تحویل یا حمل ارائه می دادند. آنها معتقد بودند که سادگی منوی آنها منجر به تولید محصولات با کیفیت بالاتر و تجارت کارآمدتر می شود.

#10. هر کشوری یک تاپینگ مورد علاقه متفاوت دارد ، ماهی مرکب محبوب ترین تاپینگ در ژاپن است و مورد علاقه فرانسه خامه تازه است.

#11. ساختمان اصلی دومینو برای نشستن و غذا خوردن  بسیار کوچک بود. این مورد برای آن ها یک مشکل بود اما در عوض ، تام موناگان کارگران بیکار شده محلی را برای رساندن پیتزا ها در شهر استخدام کرد.

12. تا سال 1965 ، تام مونگان صاحب سه مکان دومینو در میشیگان بود که هر کدام با نماد دومینو نشان داده شده بودند. او در ابتدا قصد داشت برای هر فروشگاه جدید یک نقطه جدید در لوگوی خود قرار دهد.

13. در سال 2018 ، کامیون های تعمیر دومینو در سراسر ایالات متحده شروع به پر کردن چاله‌های خیابان ها کردند. اگرچه که آن ها اعلام کردند که فقط می خواستند تحویل پیتزا را بدون مشکل انجام دهند ، اما بسیاری این کار را برای تبلیغات در نظر گرفته‌اند.


تبلیغ پیتزا دومینو


14. در سال 2016 ، دومینو با استارتاپ Flirtey همکاری کرد تا اولین پهپاد تحویل پیتزا را طراحی کند. این پهپاد در نیوزلند رونمایی شد.


پهباد تحویل پیتزا


#15. در 16 روز اول افتتاح اولین شعبه دومینو در جامائیکا ، این شعبه 6000 پیتزا فروخت که بیشتر آن ها پیتزای آناناس بودند.

#17. در میان انبوه انتقادات از جمله ادعای اینکه طعم پوسته آن ها شبیه مقوا است ، دومینو مجبور شد دستور پیتزای قدیمی خود را کاملاً کنار بگذارد. پس از یک دوره طولانی افول ، سال 2009 و پس از آن شاهد رشد پیتزا دومینو با طعم و مزه جدید بودیم.

#18. تا پایان سال 2017 ، هند دارای دومین جایگاه از نظر تعداد شعبه های دومینو پس از آمریکا در جهان است. این کشور در حال حاضر میزبان 1126شعبه پیتزا دومینو است.

#19. آیا نودل را برای پیتزا امتحان کرده اید؟ پیتزا دومینو در تایوان ، یک پیتزا مخصوص دارد که در آن رشته ها تازه پخته می شوند ، در بالای پایه پیتزا قرار داده می شود ، و سپس مواد روی آن اضافه می شود و به آن پیتزای اوکونومیاکی می گویند.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

1400/08/04 در ساعت 16:33:12

تا بحال شخصی را دیده اید که طرفدار پیتزا نباشد و یا مایل نباشد آن را چندوقت یکبار امتحان کند؟ این ویژگی خاص پیتزا است. در این مقاله پیتزا و کالزون را بررسی کرده ایم.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

1400/07/27 در ساعت 14:47:13

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند پیتزا مضر است. ما در این مقاله دلایلی از مفید و خوب بودن پیتزا بیان می کنیم.همراه ما باشید.

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

سفارش پیتزاهای خاص

1400/07/25 در ساعت 17:10:33

پیتزا یکی از غذاهای مورد علاقه مردم جهان است.این مورد را می‌توانیم بدون هیچ تردیدی بگوییم. در این مقاله 6 پیتزای خاص را معرفی کرده ایم.

سفارش پیتزاهای خاص

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

طرز تهیه هات داگ تنوری

1400/07/20 در ساعت 11:50:30

در این بخش، قصد داریم طرز تهیه هات داگ تنوری که از جمله ساندویچ های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد را در اختیار شما دوستان گرامی و علاقمندان به انواع غذا های فست فود قرار دهیم.

طرز تهیه هات داگ تنوری
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید