منو دسترسی

چرا فست فود برای شما مناسب است؟(1)

1400/02/29 در ساعت 11:13:00

فست‌فود در ایالات متحده به منبع غذای واقعاً محبوبی در زندگی روزمره تبدیل شده است. فست‌فود هنگام مشاهده فیلم، مطالعه، کار روی پروژه‌ها در شب و مطالعه کتاب همیشه یک دوست ثابت‌قدم بوده است.اما بیشتر افراد فست‌فود را اعتیادآور و همچنین مسبب

چرا فست فود برای شما مناسب است؟(1)

چرا فست فود برای شما مناسب است؟

مقدمه

فست‌فود در ایالات متحده به منبع غذای واقعاً محبوبی در زندگی روزمره تبدیل شده است. فست‌فود هنگام مشاهده فیلم، مطالعه، کار روی پروژه‌ها در شب و مطالعه کتاب همیشه یک دوست ثابت‌قدم بوده است. اما بیشتر افراد فست‌فود را اعتیادآور و همچنین مسبب پیامدهای نامناسب قلمداد می‌کنند. پیامدها شامل چاقی، بیماری قلب، سرطان، دیابت و بسیاری از بیماری‌های دیگر هستند. اما آیا تاکنون کسی در مورد اثرات مثبت فست‌فود به غیر از پیامدهای منفی آن فکر کرده است؟

چه غذایی تحت عنوان فست‌فود شناخته می‌شوند؟ فست‌فودها غذاهایی هستند که چربی، نمک یا شکر زیاد و محتوی مواد مغذی اندکی دارند. از همین تعریف بنظر می‌رسد که فست‌فودها مناسب نیستند اما همیشه یک سری موارد استثناء وجود دارند. موارد بد گاهی اوقات ممکن است خوب باشند و موارد خوب نیز گاهی اوقات ممکن است بد باشند و همه چیز به چگونگی استفاده و مصرف آنها بستگی دارد. چیزی که مردم نمی‌دانند این است که رژیم‌های غذایی (که بسیاری افراد بر این باورند که سالم هستند) بیشتر اوقات حاوی فست‌فود هستند.
مهم ترین موضوع در مورد این رژیم‌های غذایی توسط یکی از ژورنال‌های دانش‌پژوهی تحت عنوان «Tufts University Health: Nutrition Letter» تایید شده است. ادعا می‌کند که این نوع غذا به افراد کمک می‌کند وزن خود را کاهش دهند و سالم‌تر شوند. بخاطر انرژی بالای فست‌فود به سادگی فرد را سیر می‌کند و همچنین به خاطر شکر به حفظ سطح شکر قند خون کمک می‌کند (رابینسون 2006). فست‌فود ها علاوه بر کالری بالا و شکر که به ترتیب آن ها را به گزینه مناسبی برای وعده مناسب و حفظ قند خون می‌کنند هم چنین حاوی بسیاری از مواد مغذی هستند. در این مقاله پژوهشی جزئیاتی در مورد مزایای مثبت فست‌فود ارائه می‌شود. به این سوال پاسخ می‌دهد که فست‌فود ها چگونه ممکن است اثرات مثبت بیشتری نسبت به اثرات منفی داشته باشند.


بهترین فست فود ایران


بخش 1. فست‌فود حاوی چه نوع مواد مغذی است و چرا برای ما خوب است؟

همانطور که در مقدمه بیان شد پیتزا  بطور کلی فست‌فود منبع غذای محبوبی برای همه افراد است. دلبستگی خاصی برای بسیاری از افراد دارد. انواع فست‌فود مختلفی وجود دارند اما رایج‌ترین فست‌فود مصرف‌شده توسط افراد هنگام مشاهده فیلم، کار در شب، انجام تکلیف خانگی، بازی و جشن شامل همبرگر، کیک‌ها، کوکی‌ها، کلوچه‌ها، بستنی، چیزکیک، شکر، آب‌نبات، نوشابه، چیپس و غیره هستند.

این فست‌فود اگر به درستی مصرف نشود یا بیش از حد مصرف شود ممکن است برای بدن مضر باشد. اما بیشتر افراد نمی‌دانستند که فست‌فود در واقع حاوی انواع مواد مغذی مختلفی است که بدن به آنها نیاز دارد. همانطور که ژورنال تحقیقاتی سلامت و تغذیهTufts  بیان کرد ما با مصرف فست‌فود، برخی مواد مغذی نیز میل می‌کنیم. برای مثال ویتامین‌های A، B6، B2، C‌، فولات، کلسیم، پروتئین و آهن وجود دارند. این عناصر تغذیه مهم در واقع در فست‌فود وجود دارند که منبعی از غذا است که از دید افراد مضر هستند.

چرا ویتامین‌های A، B2، B6، C، فولات، کلسیم، پروتئین و آهن نوع مهمی از تغذیه برای بدن انسان هستند. از «نمودار تغذیه‌ی قلب : سکته» نشان داده می‌شود که مواد مغذی کاربردهای بسیاری برای بدن ارائه می‌کنند. ویتامین A می‌تواند به بدن در کاهش ریسک ابتلا به سرطان، هنجارسازی قند خونف منع آسم و ساخت پوست و موی سالم‌تر کمک کند. ویتامین B2 و B6 هردو به بدن کمک می‌کنند تا غذا را به انرژی تبدیل کند، چربی‌ها و پروتئین را متابولیز کند و مهم ترین موضوع این است که به سیستم عصبی کمک می‌کند به خوبی عمل کند. ویتامین C حفاظتی در مقابل کمبود سیستم ایمنی، بیماری‌های قلبی‌عروقی، مشکلات سلامت پیش از زایمان، بیماری چشمی و حتی چروک پوست ارائه می‌کند.


بهترین فست فود تهران


فولات می‌تواند به توسعه جنین کمک کند، امر کلیدی برای تولید گلبول‌های قرمز بدن است که به منع سرطان کمک می‌کند و بیماری قلبی را کاهش می‌دهد و پیری مغز افراد را منع می‌کند. کلسیم یکی دیگر از عناصر تغذیه است که عموماً در فست‌فود یافت می‌شود. می‌تواند استخوان و دندان شما را قوی کند که نبود آن منجر به شکنندگی استخوان می‌شود.

پروتئین عنصری در بدن است که به ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده کمک می‌کند؛ اگر این عنصر وجود نداشته باشد، هنگامی که استخوان یا ماهیچه شما آسیب می‌بیند، این آسیب‌ها ترمیم نمی‌شوند. نهایتاً رایج‌ترین ماده مغذی دیگر در فست‌فود آهن است. آهن ماده‌ای است که در گلبول‌های قرمز وجود دارد و اکسیژن را به ریه‌های شما در سراسر بدن منتقل می‌کند. بدون آن ممکن است بمیرید. به این خاطر است که چرا فست‌فود نه تنها یک منبع غذای محبوب است بلکه روش خوبی برای حصول مواد مغذی است.

ادامه این مقاله را در "چرا فست فود برای شما مناسب است؟(2)" بخوانید.


شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

1400/08/04 در ساعت 16:33:12

تا بحال شخصی را دیده اید که طرفدار پیتزا نباشد و یا مایل نباشد آن را چندوقت یکبار امتحان کند؟ این ویژگی خاص پیتزا است. در این مقاله پیتزا و کالزون را بررسی کرده ایم.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

انواع برگرهای آمریکایی (2)

1400/07/28 در ساعت 16:39:34

در ادامه مقاله انواع برگرهای آمریکایی (1) به معرفی مابقی همبرگرهای آمریکایی می پردازیم.

انواع برگرهای آمریکایی (2)

انواع برگرهای آمریکایی (1)

1400/07/28 در ساعت 16:26:20

برگر آمریکایی؛ نامی که در بیش از 80 درصد فست فود های ایران و تهران دیده ایم. ما در این مقاله شما را با برگر های آمریکایی واقعی آشنا می کنیم.

انواع برگرهای آمریکایی (1)

ویژگی های یک فست فود خوب

1400/07/28 در ساعت 12:05:48

باتوجه به تعدد تعداد فست فود ها و علاقه زیاد افراد به این نوع غذاها، برآن شدیم تا مقاله ای راجب ویژگی های کی فست فود خوب ارائه دهیم تا آگاهی عمومی را در این زمینه افزایش دهیم.حق شما بهرمندی از یک فست فود خوب و مناسب است.

ویژگی های یک فست فود خوب

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

1400/07/27 در ساعت 14:47:13

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند پیتزا مضر است. ما در این مقاله دلایلی از مفید و خوب بودن پیتزا بیان می کنیم.همراه ما باشید.

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید