منو دسترسی

3 پیتزای پرطرفدار در آمریکای جنوبی

1400/07/06 در ساعت 14:13:00

در هر گوشه از این جهان و در هر کشوری، مردم پیتزاهای مخصوص به خود را دارند. در این مقاله به پیتزاهای پرطرفدار آمریکایی جنوبی پرداخته ایم.

3 پیتزای پرطرفدار در آمریکای جنوبی

3 پیتزای پرطرفدار در آمریکای جنوبی

بسیاری از مردم می دانند که پیتزای آمریکایی از پیتزای ایتالیایی گرفته شده است. آنچه بسیاری از مردم نمی دانند تاریخچه پیتزای ایتالیایی و چگونگی توسعه پیتزای ایتالیایی و آمریکایی است که ما در مقالات پیشین به آن اشاره کردیم.

همانطور که پیداست ، ایتالیا اولین منبع مفهوم پیتزا نیست. بلکه شروع درست شدن پیتزا بر اساس منابع موجود و به طرق مختلف ، از جمله برای مثال به تولیدات نان مسطح مصری نسبت می دهند.

 ممکن است مهاجمان یونانی در قرن اول هجری بودند که پیتزا را به جنوب ایتالیا آوردند. و یا کشف گوجه فرنگی در مکزیک و آوردن آن به اروپا.

تمام این موارد بودند که دست به دست یکدیگر دادند تا پیتزا به صورتی که ما می‌شناسیم عرضه شود. اما این تمام ماجرا نیست.

در هر گوشه از این جهان و در هر کشوری، مردم پیتزاهای مخصوص به خود را دارند. ما تا به الان علاوه بر صحبت درباره پیتزاهای ایتالیایی و آمریکایی درباره پیتزاهای ژاپنی، چینی و اروپایی صحبت کرده‌ایم.

امروز می خواهیم باهم به سفری دور و دراز برویم. مقصد ما آمریکای جنوبی است. پس کمربندهای خود را سفت ببندید.
مقصد اول: پرو- پیتزا لومو سالتادو

پرو کشوری است در آمریکای جنوبی و پایتخت آن شهر لیما است. پرو گذشته از این که به عنوان مهد امپراتوری اینکا شناخته می‌شود، وطن شمار زیادی از بومیان قارهٔ آمریکا است. از این رو، پرو کشوری است با پشتوانه غنی تاریخی و فرهنگی.

پیتزا لومو سالتادو یکی از پیتزاهای متفاوت است. درواقع این پیتزا از یک غذا به همین نام گرفته شده است.

 لومو سالتادو یکی از قدیمی‌ترین غذاهای پرویی است که به همراه سیب‌زمینی سرخ کرده و برنج سرو می‌شود و جزئی از مراسم سنتی چیفا ( Chifa) است.

اما پرویی‌ها پا را فراتر گذاشته و این غذا را به پیتزا تبدیل کرده‌اند که جواب هم داده است.


پیتزا لومو سالتادو


رویه این پیتزا به طور معمول شامل استیک گوشت گاو ، گوجه فرنگی ، پیاز قرمز ، سیر ، فلفل تند زرد پرویی ، گشنیز ، سرکه شراب قرمز ، سس سویا ، نمک و فلفل است.

همه مواد به صورت نوارهایی نازک بریده شده و قبل از قرار گرفتن روی پیتزا ، هم زده می شوند.

در نهایت پیتزا (معمولاً) با رب گوجه فرنگی آغشته شده و پنیر موزارلا روی آن پاشیده می شود.

مقصد دوم: آرژانتین- پیتزا فوگاززتا

خب مقصد بعدی کشور اسطوره دنیای فوتبال دیگو آرماندو مارادوناست. بهتر است بدانید که نام اصلی آرژانتین، جمهوری آرژانتین است.

پایتخت آن شهر بوینس آیرس است و زبان ملی آن زبان اسپانیایی است.

آرژانتین بیشترین مصرف گوشت قرمز را در دنیا دارد و راه اندازی تراموا در این شهر، اولین مترو احداث شده در نیمکره جنوبی بوده‌است.

اما پیتزا فوگاززتا به چه صورت است؟

پیتزا Fugazzeta یک پیتزا برای دوست داران پنیر است. این پیتزا پر از پنیر موزارلا است که روی آن پیاز اضافه می‌شود که این پیازها نیز مخصوص آرژانتین است. پیازها باید نازک خرد شوند و می توانند به صورت خام یا سرخ شده سرو شوند. خمیر معمولاً با شیر ، آب ، مخمر ، آرد ، شکر ، نمک و روغن زیتون تهیه می شود.


پیتزا Fugazzeta


اعتقاد بر این است که fugazzeta از fugazza  تکامل یافته و خود fugazza نیز از فوکاچای ایتالیایی تکامل یافته است.

هنگامی که سبزیجات سرخ شده مانند اسفناج به فوگاززتا اضافه می شود، آن را fugazzeta de verdura می نامند و وقتی برش های ژامبون به فوگاززتا اضافه می شود ، با نام fugazzeta con jamon شناخته می شود.

مقصد سوم: آرژانتین- پیتزا فوگاززا

مشابه فوکاچی جنوایی ، fugazza هم یکی از غذاهای سنتی آرژانتینی است که تحت تأثیر غذاهای ایتالیایی قرار گرفته است.

این غذا با خمیر ترش تهیه می شود و روی آن مقدار زیادی پیاز کارامل شده وجود دارد.

پوسته Fugazza معمولاً کمی ضخیم تر است ، اما طعم آن خنثی است.


پیتزا فوگاززا


برخی از مواد افزودنی معمول مدیترانه ای گهگاه به غذا اضافه می شوند ، مانند زیتون ورقه شده ، کنگر فرنگی یا پنیر پارمزان رنده شده. با این حال ، نسخه ساده و سنتی ، که شامل پیاز کارامل شده سرخ شده و پونه کوهی است ، هنوز مورد علاقه آرژانتینی ها است.

Fugazza در فر پخته می شود ، به شکل مثلث برش داده می شود و گرم سرو می شود.

 رایج ترین نوع غذا fugazzeta نام دارد که از دو لایه خمیر با پنیر موزارلا در بین آن ها تهیه می شود و در مقصد دوم سفرمان به آن اشاره کردیم.

خب سفر ما به انتها رسید. امیدواریم که توانسته باشیم مطالب مفیدی را به شما عرضه کرده باشیم. تا دیدار بعد، بدرود.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

1400/08/04 در ساعت 16:33:12

تا بحال شخصی را دیده اید که طرفدار پیتزا نباشد و یا مایل نباشد آن را چندوقت یکبار امتحان کند؟ این ویژگی خاص پیتزا است. در این مقاله پیتزا و کالزون را بررسی کرده ایم.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

1400/07/27 در ساعت 14:47:13

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند پیتزا مضر است. ما در این مقاله دلایلی از مفید و خوب بودن پیتزا بیان می کنیم.همراه ما باشید.

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

سفارش پیتزاهای خاص

1400/07/25 در ساعت 17:10:33

پیتزا یکی از غذاهای مورد علاقه مردم جهان است.این مورد را می‌توانیم بدون هیچ تردیدی بگوییم. در این مقاله 6 پیتزای خاص را معرفی کرده ایم.

سفارش پیتزاهای خاص

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

طرز تهیه هات داگ تنوری

1400/07/20 در ساعت 11:50:30

در این بخش، قصد داریم طرز تهیه هات داگ تنوری که از جمله ساندویچ های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد را در اختیار شما دوستان گرامی و علاقمندان به انواع غذا های فست فود قرار دهیم.

طرز تهیه هات داگ تنوری
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید