منو دسترسی

هات داگ، یکی از قدیمی ترین غذاها

1400/06/03 در ساعت 13:13:00

سوسیس یکی از قدیمی ترین انواع غذاهای فرآوری شده است که در ادیسه هومر در قرن 9 قبل از میلاد ذکر شده است. در این مقاله به بررسی هات داگ پرداخته ایم.

هات داگ، یکی از قدیمی ترین غذاها

هات داگ، یکی از قدیمی ترین غذاها

سوسیس یکی از قدیمی ترین انواع غذاهای فرآوری شده است که در ادیسه هومر در قرن 9 قبل از میلاد ذکر شده است. اما فرانکفورت-ماین ، آلمان ، به طور سنتی به عنوان منشاء فرانکفورتر و سوسیس های امروزی شناخته می شود. با این حال بسیاری ادعا می کنند که مخترع سوسیس محبوب داکسهوند (داکسهوند یک نوع نژاد از سگ است که پاهایی کوتاه اما طولی دراز دارند. اسم دیگر این سوسیس سگ کوچولو است.) در اواخر سال 1600 توسط قصابی به نام یوهان گورگهنر است. براساس برخی روایات او برای تبلیغ محصول خود راهی فرانکفورت شد تا بتواند آن جا محصول خود را معرفی کند.

منشا به وجود آمدن کلمه هات داگ، به اندازه وجود یا عدم وجود بشقاب پرنده ها بحث برانگیز است. هیچ کس به درستی نمی داند که اولین بار چه کسی این نام را ثبت کرد. همین امر باعث شده داستان های متفاوتی وجود داشته باشد. یکی از این افسانه ها مربوط به تد دورگان کاریکاتورسیت نیویورک ژورنال مراجعه کنیم.

او یک فروشنده سوسیس داکسهوند به نام هری استیونز را در حین بازی چوگان دید که فریاد میزد بیایید و سوسیس داغ داغ خود را بگیرید. برای لحظه ای او این شخص را در حال فروختن سوسیس در یک بسته بندی فرض کرد و یک سگ داکسهوند را به جای سوسیس در ظرف قرار داد و بوم، این اسم گرفت.



و یا قبل تر از این کاریکاتور فیلم کوتاه کارخانه سگ (Dog Factory) ساخته توماس ادیسون که در آن به شوخی به سراغ یک مغازه سوسیس فروشی رفته که اسم آن را در فیلم کارخانه سگ گذاشته است.


اما سگ به عنوان یک مترادف برای سوسیس از سال 1800  (احتمالا به دلیل  اتهاماتی که متوجه سازندگان سوسیس بود در مورد استفاده گوشت سگ در سوسیس) استفاده می شود. در آلمان مصرف گوشت سگ در زاکسن ، سیلسیا ، آنهالت و بایرن در قرن های 19 و 20 متداول بود.

اما به هر حال اشاره به سوسیس دوششاند و در نهایت هات داگ را می توان در مهاجران آلمانی در دهه 1800 جستجو کرد. مهاجران آلمانی نه تنها سوسیس را در اواخر دهه 1800 با خود آوردند ، بلکه سگ های نژاد داکسهوند را نیز به همراه خود به آمریکا آوردند. بروس کریگ، استاد بازنشسته دانشگاه روزولت در ایالت ایلینویز و محقق هات داگ عقیده دارد نام هات داگ احتمالاً به عنوان یک شوخی در مورد سگ های کوچک، بلند و نازک آلمانی ها شروع شده است.


سال 1893 مهمترین سال برای هات داگ

در شیکاگو در آن سال ، نمایشگاه کلمبیا انبوهی از بازدیدکنندگان را که مقادیر زیادی سوسیس و کالباس فروخته شده توسط فروشندگان را مصرف می کردند ، به ارمغان آورد. مردم از این غذای راحت و ارزان لذت می بردند. بروس کریگ  می گوید که آلمانی ها همیشه سوسیس خودرا با نان می خوردند. از آنجایی که فرهنگ سوسیس به آلمان باز می گردد، به احتمال زیاد آلمانی ها شیوه خوردن سوسیس داکسهوند را که امروزه به عنوان هات داگ می شناسیم معرفی کرده اند.

هم چنین در سال 1893 ، خوردن سوسیس در پارک های بیس بال به صورت یک سنت تبدیل شد. اعتقاد بر این است که این سنت توسط مالک بار سنت لوئیس ، Chris Von de Ahe ، مهاجر آلمانی که مالک تیم بیس بال لیگ بزرگ سنت لوئیس براونز بود ، آغاز شده است.


ساندویچ هات داگ


اما چرا هات داگ انقدر محبوب شد؟

یک غذای کلاسیک است.

ممکن است امروزه منشاء آن ها هنوز به طور گسترده مورد بحث قرار گیرد ، اما نمی توان انکار کرد که هات داگ یک غذای کلاسیک است. هات داگ غذای مورد علاقه دوران کودکی بسیاری از ما بوده است. بیشتر ما، اگر نگوییم همه، مادران خود را در حال پختن هات داگ بزرگ کردیم.

هات داگ جذابیت خاصی دارد که قلب (و زبان) بسیاری را جذب کرده است - از بچه ها گرفته تا بزرگ ترها.


 سریع و آسان است.

جدا از طعم دلپذیر ، هات داگ مورد علاقه بسیاری است زیرا پخت آن بسیار آسان است. آن ها را می توان سرخ کرد یا کبابی کرد و مدت زمان پختن آن نیز کوتاه است. شما در صورت گرسنگی خیلی سریع میتوانید برای خود یک هات داگ درست کنید.


می توان در مدل های مختلف از آن استفاده کرد.

هات داگ هرگز خسته کننده نخواهد شد. آن ها کاملاً متنوع هستند و می توان آن ها را به روش های مختلف تهیه کرد. آن ها را می توان با بیکن پیچید. برای طعم ایتالیایی می توانید روی آن ها پستو و مقداری سس مایونز قرار دهید. اگر آن روز احساس مکزیکی بودن می کنید ، فقط مقداری پنیر خرد شده ، هالوپینو ، و چیپس کچاپ به آن اضافه کنید. شما هات داگ مخصوص به خود را می توانید درست کنید.


ویژگی های یک فست فود خوب

1400/07/28 در ساعت 12:05:48

باتوجه به تعدد تعداد فست فود ها و علاقه زیاد افراد به این نوع غذاها، برآن شدیم تا مقاله ای راجب ویژگی های کی فست فود خوب ارائه دهیم تا آگاهی عمومی را در این زمینه افزایش دهیم.حق شما بهرمندی از یک فست فود خوب و مناسب است.

ویژگی های یک فست فود خوب

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

فست فود در مازندران

1400/07/21 در ساعت 16:08:07

استان مازندران از استان هایی با میزان گردشگر بالا می باشد. ما در مجموعه رستوران های زنجیره ای عطاویچ با افتتاح 3 شعبه در نقاط مختلف استان، آماده سرویس دهی به شما عزیزان هستیم.

فست فود در مازندران

طرز تهیه هات داگ تنوری

1400/07/20 در ساعت 11:50:30

در این بخش، قصد داریم طرز تهیه هات داگ تنوری که از جمله ساندویچ های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد را در اختیار شما دوستان گرامی و علاقمندان به انواع غذا های فست فود قرار دهیم.

طرز تهیه هات داگ تنوری

سیب زمینی سرخ شده

1400/07/18 در ساعت 14:16:20

سیب زمینی محصولی خوشمزه و پرطرفدار که در همه مکان ها و در هر زمانی طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از افراد را سمت خود می کشاند.

سیب زمینی سرخ شده

انواع مرغ سوخاری (2)

1400/07/14 در ساعت 14:31:00

همه مرغ سوخاری را دوست دارند. البته بجز جوجه ها و خود مرغ‌ها. در ادامه مقاله انواع مرغ سوخاری (1)، در این مقاله همراه ما باشید.

انواع مرغ سوخاری (2)
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید