منو دسترسی

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا

1400/05/16 در ساعت 11:28:00

در این مقاله به صحبت راجب کمبودهایی که در زمان جنگ جهانی در مواد غذایی اتفاق افتاد و جایگزین های آن، پرداخته ایم.

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا

همانطور که در مقاله های قبلی به آن ها اشاراتی داشتیم سربازارن آمریکایی که در ایتالیا خدمت می کردند هنگام برگشت به کشورشان بسیار به پیتزا علاقه مند شده بودند و این موضوع باعث رشد هرچه بیشتر پیتزا و همبرگر و درنهایت رشد بسیار زیاد این صنعت شد. حتی بعضی از افراد عقیده دارند که سفارش غذا و تحویل غذا هم از اثرات برگشت سربازان از جنگ است. اما در این مقاله زوایای دیگری از آن زمان و اتفاقاتی که در آن زمان رخ داد می پردازیم.

جنگ جهانی دوم بار سنگینی را بر منابع اولیه بسیاری از کشورها مانند غذا ، کفش ، فلز ، کاغذ و لاستیک وارد کرد. ارتش ها و نیروهای دریایی و تلاش ملت برای کمک به متحدان خود در خارج از کشور در حال افزایش بود. غیرنظامیان هنوز به این مواد برای کالاهای مصرفی نیز نیاز داشتند. برای برآوردن این تقاضای فزاینده ، دولت ها اقداماتی را برای حفظ منابع مهم انجام داد ، از جمله ایجاد یک سیستم جیره بندی که تقریباً همه خانواده ها را تحت تأثیر قرار داد. در حال حاضر نزدیک به 76 سال از لحظه اتمام جنگ جهانی و شادی مردم در خیابان ها می گذرد.  روزی که حتی بریتانیایی ها برای آن یک نوع شیرینی مخصوص درست می‌کنند و آن را در کنار دوستان و خانواده می خورند. اما جنگ جهانی بر بسیاری از صنایع از جمله  فست فود تاثیر مستقیم داشت. با این حال ، شاید تعجب کنید که بدانید برخی از غذاها ، مواد اولیه و روش های پخت هنوز محبوب هستند و در نتیجه جیره بندی غذایی که در آن زمان در کشورهای در حال جنگ به وجود آمده بود مورد توجه ما قرار گرفتند. دکتر آنی گری ، مورخ غذا ، نشان می دهد که آشپزخانه زمان جنگ چگونه بر ما تأثیر گذاشته است.


جایگزین های گوشت

امروزه ، اگر گیاهخوار یا گیاهخوار هستید ، جایگزین های زیادی برای گوشت وجود دارد. سوسیس گیاهی می خواهید؟ مشکلی نیست!  اما آنچه شما ممکن است متوجه نشوید این است که این موارد چیزهای جدیدی نیستند.

با کاهش جیره بندی دسترسی مردم به گوشت در طول جنگ ، دستور العمل های مربوط به ارائه جایگزینی آماده برای گوشت و محصولات لبنی مطرح شد. در آن زمان از غاز ، اردک ، حتی خامه ،در دستورالعمل های کتاب جیره بندی وجود داشت که در زمان حال هم می‌شود از آن ها پیروی کرد. اما در حالی که ما در حال حاضر موادی مانند سویا و مایکوپروتئین داریم که می توانیم جایگزین های گوشت خود را تهیه کنیم ، در آن زمان همه چیز به صورت ابتدایی وجود داشت و دستورالعمل ها هم به همین صورت ارائه شده بودند.


نقش پیاز در تهیه غذا

موضوعی که شاید حتی کمتر کسی به آن توجه کرده باشد و شاید حتی مسخره باشد اما در آن زمان پیاز به ارزش یک مروارید بود. ما واقعاً در مورد پیاز اینجا صحبت می کنیم ، که در زمان جنگ به عنصر ضروری تبدیل شد. این بدان معناست که  شما باید به اندازه کافی خوش شانس بودید که آن ها را پیدا می‌کردید. پیاز طعم ، بافت و حجم زیادی را به یک غذای کسل کننده می دهد.

 تهیه پیاز دشوار بود و هنگامی که آن را تهیه می‌کردند جشن می گرفتند. "پیاز کاملاً نیست شده بود. بنابراین اگر مردم یک پیاز به دست می گرفتند ، فقط یک پیاز را در دستان خود نمی‌گرفتند بلکه این درست مثل یک شی رویایی و زیبا بود. "

برخی از سبزیجات مورد علاقه ما ، قبل از جنگ ، کمتر محبوب شده بودند. اما با الهام از ذهنیت "رفتن برای پیروزی" - و البته ، میل به چیزی (هر چیزی!) که متفاوت بود - سایر سبزیجات که زیاد متقاضی نداشتند نیز در طول جیره بندی به سفره های مردم بازگشتند.

"برخی از سبزیجات وجود داشت که ما مدت ها بود آن ها را پرورش نداده بودیم ولی به دلیل جیره بندی دوباره برگشتند – سبزی هایی مانند کرفس و برخی از انواع کدوها. مردم ، به ویژه باغبانان مشتاق و مایل بودند هر چیزی را آزمایش کنند و هر دانه ای که به دست ‌می‌آوردند رشدش می دادند."

درست است که پیاز و خرید آن بسیار به امری عادی تبدیل شده است اما شاید اگر آن اتفاقات و جیره بندی ها اتفاق نمی‌افتاد دیگر پیاز به اندازه حالا در سفره ها و سبد غذایی مردم وجود نداشت.


غذاهای آماده

بدیهی است که غذاهای آماده در آن زمان در مغازه ها نبود ، اما دکتر آنی معتقد است که شروع آن ها به دلیل جنگ بوده است. "بعداً راه را برای وعده های غذایی آماده هموار کرد زیرا غذاهای خشک نیز رواج یافت و پس از جنگ نیز ادامه یافت. سپس ، البته ، غذاهای منجمد بخشی از این تغییر تکنولوژیکی بود که به دلیل جنگ ایجاد شد. بنابراین من فکر می کنم به طرق مختلف ، جنگ جهانی دوم باعث شتاب و حرکت به سمت این نوع غذاها شد."

در حالی که گوشت در طول جنگ کمبود داشت ، تأثیر شیوه های کشاورزی آمریکا در زمان جنگ بسیار گسترده شد و چهره کشاورزی را تغییر داد.

زمانی که سهمیه بندی در سال 1954 به پایان رسیده بود ، گوشتی که قبل از جنگ برای بسیاری از مردم مقرون به صرفه نبود ، ناگهان در دسترس قرار گرفت.

"مرغ داستان یک موفقیت بزرگ بود. وقتی فکر می کنید که امروزه مرغ در همه جا وجود دارد ، گوشتی که همه می خواهند ، اما تا جنگ جهانی دوم مرغ چیزی بود که فقط ثروتمندان قادر به خرید آن بودند. گوشت لوکس بود. با این حال ، در طول جنگ ، به ویژه در آمریکا ، کارهای پرورش زیادی بر روی مرغ ها انجام شد. بنابراین بعداً نژادهای جدیدی از مرغ در دسترس قرار گرفت که بسیار سریع تر و بسیار چاق تر شدند. آن ها چاق و آماده مصرف در 12 هفته بودند و نیازی به پرورش آن ها در شرایط گسترده نبود. "

و حتی می توان این تفاقات را برای گوشت گاو هم در نظر گرفت. آزمایش پشت آزمایش تا بالاخره توانستند گوشت را به همه برسانند. این اتفاقات همه و همه باعث شد صنعت غذا از حالت سنتی خود خارج شود  و به صنعتی که ما در حال حاضر می شناسیم تبدیل شود.

صنعتی بزرگ و البته پرچالش.

ویژگی های یک فست فود خوب

1400/07/28 در ساعت 12:05:48

باتوجه به تعدد تعداد فست فود ها و علاقه زیاد افراد به این نوع غذاها، برآن شدیم تا مقاله ای راجب ویژگی های کی فست فود خوب ارائه دهیم تا آگاهی عمومی را در این زمینه افزایش دهیم.حق شما بهرمندی از یک فست فود خوب و مناسب است.

ویژگی های یک فست فود خوب

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

1400/07/26 در ساعت 14:46:08

موفقیت در صنعت فست فود مستلزم تسلط بر پارامترهای متفاوتی است. در این مقاله سعی کردیم تعدادی از آن ها را برای کسانی که قصد فعالیت در این زمینه را دارند، بیان کنیم.

چگونه یک فست فود موفق داشته باشیم؟

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

فست فود در مازندران

1400/07/21 در ساعت 16:08:07

استان مازندران از استان هایی با میزان گردشگر بالا می باشد. ما در مجموعه رستوران های زنجیره ای عطاویچ با افتتاح 3 شعبه در نقاط مختلف استان، آماده سرویس دهی به شما عزیزان هستیم.

فست فود در مازندران

طرز تهیه هات داگ تنوری

1400/07/20 در ساعت 11:50:30

در این بخش، قصد داریم طرز تهیه هات داگ تنوری که از جمله ساندویچ های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد را در اختیار شما دوستان گرامی و علاقمندان به انواع غذا های فست فود قرار دهیم.

طرز تهیه هات داگ تنوری

سیب زمینی سرخ شده

1400/07/18 در ساعت 14:16:20

سیب زمینی محصولی خوشمزه و پرطرفدار که در همه مکان ها و در هر زمانی طرفداران بسیاری دارد و بسیاری از افراد را سمت خود می کشاند.

سیب زمینی سرخ شده
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید