منو دسترسی

مکزیک سرزمین پیتزا

1400/04/20 در ساعت 14:25:00

پیتزا غذای اصلی ایتالیایی که با توجه به فرهنگ غذایی در هر مکانی که معرفی شده است ، تغییر کرده است و به راحتی می توان تاثیرات فرهنگی هر مکانی را در طعم و رنگ آن پیدا کرد. در این مقاله به اهمیت کشور مکزیک در پیدایش پیتزا پرداخته ایم.

مکزیک سرزمین پیتزا

مکزیک سرزمین پیتزا

زیبایی غذا در روان بودن و قابلیت انعطاف پذیری آن است. هر آشپز و سرآشپزی باخلاقیت خود می تواند یک غذا را به یک اثر هنری تبدیل کند. طعمی که هیچ وقت نچشیده اید و رنگی که شاید در هیچ غذای دیگری ندیده اید. به عنوان مثال پیتزا را در نظر بگیرید ، غذای اصلی ایتالیایی که با توجه به فرهنگ غذایی در هر مکانی که معرفی شده است ، تغییر کرده است و شما می توانید تاثیرات فرهنگی هر مکانی را در طعم و رنگ آن پیدا کنید. تلفیقی از سنت و مدرنیته. مخلوطی از طعم های باستانی و طعم های جدید و تازه. این بار در این مقاله به سراغ مکزیک رفته ایم. کشوری که اگر نبود، پیتزایی هم در کار نبود. از سس پیتزا تا تزیینات آن.

ابتدا ، یک درس مختصر تاریخ در مورد ارتباط بین ایتالیا و مکزیک در رابطه با پیتزا بخوانیم .

 ایتالیا را زادگاه پیتزا می دانند اما اگر مکزیک نبود ،آن اتفاق نمی افتاد. در سال 1519 ، ارنان کورتس، کاوشگر اسپانیایی ، گوجه فرنگی را از مکزیک آورد. اما او که بود؟

ارناندو کورتس، از آزتک ها تا گوجه فرنگی

کورتس سردار اسپانیایی بود که در سال 1518 به فرماندهی گروه اکتشاف مکزیک گماشته شد. او و تیمش که شامل تنها 600 سرباز بود در نوامبر سال 1519 به پایتخت آزتک ها شهر تنوشتیتلان رسید و در سال 1521 توانست تمامی قلمرو بزرگ آزتک ها را تصرف کند. تمام این وقایع شروع داستان ما بود و آن کشف گوجه فرنگی و آوردن آن به اروپا بود.


اما اروپایی ها به گوجه فرنگی مشکوک بودند و در واقع آن ها را سمی می دانستند. بیش از 100 سال ، آن ها پتانسیل گوجه فرنگی را درک نکردند اما وقتی این کار را کردند ، فهمیدند که گوجه فرنگی بهترین ماده برای فوکاسیا است و پس از آن شروع متولد شدن پیتزا است.

فوکاسیا چیست؟

فوکاسیا با نام  Focaccia یک نان ایتالیایی است که بسیار به پیتزا ( در تزیینات ) شبیه است. از فوکاسیا هم به عنوان مکمل غذا استفاده می کنند و هم می توانند از آن به عنوان نان ساندویچ استفاده کنند.


خمیر پیتزا مکزیک


تیالودا ( Tyaluda) پیتزای اصیل مکزیکی

اما مکزیکی ها پا را  فراتر از ایتالیایی ها گذاشتن و پیتزاهای ایتالیایی رو با سنت های مکزیکی مخلوط کرده و پیتزایی خوش طعم را به وجود آورده اند که به نام تیالودا شناخته می شود.

این غذا یکی از قدیمی ترین غذاهای منطقه اوآخاکا ( یکی از سی و یک ایالت مکزیک ) است که به همراه یک تورتیا بزرگ سرو می شود. تورتیا یک نوع نان است که پس از فتح آمریکای جنوبی توسط اسپانیایی ها و وارد شدن گندم به این منطقه درست شد. در تهیه این نان از ذرت استفاده می شود.


پیتزا مکزیکی


این نان با انواع مواد غذایی مختلف پخته میشود. ابتدا گوشت خوک معروف به Asiento به آن اضافه میشود و سپس لوبیای له شده و پنیر و ادویه های مکزیکی.

همچنین ممکن است در آن تکه های گوشت مرغ و کاهوهای خورد شده وجود داشته باشد و در نهایت برای اتمام کار آنرا با سس چیلی تفت میدهند.

یک نکته جالب در این زمینه این است که تمامی این پیتزاها بر خلاف آمریکا دست ساز هستند. حتی تجهیزات مورد استفاده در آن ها نیز سنتی است مانند سنگ های بزرگی که برای آسیاب حبوبات و پختن تورتیا ذرت استفاده می شود.


پیتزاهای مدرن مکزیک، رگه های سنت در مدرنیته

پیتزا همانطور که در ایالات متحده شناخته شده است در مکزیک نیز محبوب است ، اگرچه تغییراتی نیز در فرهنگ غذایی محلی ایجاد شده است. همچنین رستوران هایی وجود دارند که پیچ و تاب و دستورهای غذایی منحصر به فرد خود را در مورد پیتزای مکزیکی ارائه می دهند.

برای مثال تاکوبل را در نظر بگیرید. زنجیره فست فود های تکس مکس ( Tex-Mex به غذاهایی گفته می شود که مخلوطی از غذاهای ایالت تگزاس آمریکا و مکزیک است. این غذاها در آمریکا بسیار محبوب هستند.) یک غذای پرطعم دار شده و پر مخلفات را برای شما درست می کنند.

آن ها دو تورتیا را که با گوشت گاو خرد شده و لوبیای پخته شده و له شده پر می شود را با گوجه فرنگی و پنیر قرار می دهند تا طعمی از دل مکزیک برای شما به ارمغان بیاورند.

انواع دیگری از پیتزاهای مکزیکی و مکزیکی شده وجود دارد که آن ها را با مواد افزودنی مخصوص خودشان مانند هالوپینو، آووکادو و سس های تند مخصوص خودشان، پنیر موزارلا و سس ماریانا درست می کنند.


4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

1400/07/27 در ساعت 14:47:13

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند پیتزا مضر است. ما در این مقاله دلایلی از مفید و خوب بودن پیتزا بیان می کنیم.همراه ما باشید.

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

سفارش پیتزاهای خاص

1400/07/25 در ساعت 17:10:33

پیتزا یکی از غذاهای مورد علاقه مردم جهان است.این مورد را می‌توانیم بدون هیچ تردیدی بگوییم. در این مقاله 6 پیتزای خاص را معرفی کرده ایم.

سفارش پیتزاهای خاص

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

طرز تهیه هات داگ تنوری

1400/07/20 در ساعت 11:50:30

در این بخش، قصد داریم طرز تهیه هات داگ تنوری که از جمله ساندویچ های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد را در اختیار شما دوستان گرامی و علاقمندان به انواع غذا های فست فود قرار دهیم.

طرز تهیه هات داگ تنوری

پیتزا به سبک آلمان

1400/07/17 در ساعت 14:57:58

درست است که پیتزا یک غذای ایتالیایی می باشد ولی بدلیل پرطرفدار بودن و یا حتی بخاطر آسان بودن پخت آن، کشورهای زیادی به سمت آن رو آوردند و سبب ایجاد تغییراتی در آن شدند. در این مقاله به بررسی پیتزا به سبک آلمانی ها می پردازیم.

پیتزا به سبک آلمان

3 پیتزای پرطرفدار در آمریکای جنوبی

1400/07/06 در ساعت 14:18:00

در هر گوشه از این جهان و در هر کشوری، مردم پیتزاهای مخصوص به خود را دارند. در این مقاله به پیتزاهای پرطرفدار آمریکایی جنوبی پرداخته ایم.

3 پیتزای پرطرفدار در آمریکای جنوبی
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید