منو دسترسی

انواع سبک های پیتزا

1400/03/22 در ساعت 17:01:00

علاوه بر اینکه خود پیتزا ها سبک‌های متفاوتی دارند، پوسته‌های آن ها نیز در انواع این سبک ها نوع به خصوصی دارند. در این مقاله به بررسی آن می پردازیم.

انواع سبک های پیتزا

انواع سبک های پیتزا

علاوه بر اینکه خود پیتزا ها سبک‌های متفاوتی دارند، پوسته‌های آن ها نیز در انواع این سبک ها نوع به خصوصی دارند درواقع اگر به صورت تخصصی بخواهیم درباره آنها صحبت کنیم، یکی از اصلی ترین قسمت های پیتزا همان پوسته رویی آن است. این پوسته در بعضی از پیتزاها ترد است و در برخی دیگر کمی حالت انعطاف پذیر دارد. علاوه بر این، این پوسته های پیتزاها هستند که لذت خوردن آن ها را چندین برابر می کنند. در ادامه به بررسی انواع سبک ها خواهیم پرداخت.


سبک دیترویت

پیتزا به سبک دیترویت به شکل مستطیل شکل است، ضخیم و کمی ترد، نرم است و در ظرف عمیق پخته می شود تا بافت منحصر به فردی به آن ببخشد. پیتزا دیترویت یکی از جالب ترین سبک های پیتزا در جهان است. پیتزای سبک دیترویت دارای برش های پپرونی کوچک تر و ضخیم تر است. این برش ها به صورت خاصی انجام می شود و به دلیل همین برش ها اسلایس های پپرونی چربی را در خود نگه داشته و کیفیت پخت پیتزا را افزایش می دهند.پوسته پر شده

پیتزای پوسته پر شده دارای پنیر گرم و غلیظی در سراسر لبه خارجی پوسته است تا کمی طعم بیشتری به آن ببخشد. پیتزای پوسته پر شده توسط Pizza Hut محبوبیت پیدا کرد ، که در سال 1995 این سبک پیتزا را معرفی کرد.


به سبک نیویورک

این سبک از پیتزا برای مدت زمان کمتری پخته می شود و به طور کلی یک اسلایس بزرگ است. در این پیتزا مردم نیویورک خیلی راحت آن را تا می کنند و در حین راه رفتن می خورند.


سبک سنت لوئیس

کاملاً متفاوت با پوسته های طبیعی پیتزا ، این یک پوسته نازک و ترد است. به دلیل بافت پوسته ، به طور معمول در مربع ها به جای شکل مثلثی سنتی برش داده می شود. از خصوصیات مشخص پیتزای سبک سنت لوئیس می توان به پوسته ترقه مانند بسیار نازک آن اشاره کرد که بدون مخمر درست شده است ، استفاده معمول (اما نه جهانی) از پنیر فرآوری شده Provel و پیتزاهای برش داده شده به شکل مربع (البته خود پیتزا دایره است.) هم از دیگر تفاوت های آن است.


پیتزا خانواده


ناپلی

از اصلی ترین و قدیمی ترین سبک های پیتزا در جهان. با توجه به سابقه این سبک ، این پیتزا با دست ساخته می شود. سازندگان به جای استفاده از دستگاه ، خمیر را با دست ورز می دهند. آن ها را در اجاق چوبی پخته و طعم اصیل مورد پسند را به آن می بخشند.


فوکاشیا

این سبک پیتزا به طور معمول شامل سس نیست. قبل از پخت با گیاهان تزریق می شود و با روغن زیتون پوشانده می شود. این پوسته با پنیرها و سایر ادویه ها پوشانده شده تا طعم تماشایی به آن ببخشد. به طور معمول از این به عنوان پیش غذا به جای غذای اصلی استفاده می شود. از دیگر تفاوت های آن می توان به مقدار مخمر آن که در خمیر استفاده می شود اشاره کرد. فوكاچیا از مخمر بیشتری استفاده می كند ، كه سبك تر خمیر پیتزای سنتی است و شباهت بیشتری به نان خمیری دارد.


شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

1400/08/04 در ساعت 16:33:12

تا بحال شخصی را دیده اید که طرفدار پیتزا نباشد و یا مایل نباشد آن را چندوقت یکبار امتحان کند؟ این ویژگی خاص پیتزا است. در این مقاله پیتزا و کالزون را بررسی کرده ایم.

شما کدام را انتخاب می‌کنید؟  پیتزا یا کالزون؟

پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

1400/07/27 در ساعت 14:47:13

متاسفانه بسیاری از افراد تصور می کنند پیتزا مضر است. ما در این مقاله دلایلی از مفید و خوب بودن پیتزا بیان می کنیم.همراه ما باشید.

4 دلیل برای بد نبودن پیتزا

سفارش پیتزاهای خاص

1400/07/25 در ساعت 17:10:33

پیتزا یکی از غذاهای مورد علاقه مردم جهان است.این مورد را می‌توانیم بدون هیچ تردیدی بگوییم. در این مقاله 6 پیتزای خاص را معرفی کرده ایم.

سفارش پیتزاهای خاص

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

1400/07/24 در ساعت 15:14:01

در این مقاله به بررسی تاریخچه نان سیر از ابتدای آن تا به حال پرداخته ایم. درواقع یک کندوکاو دیگر در تاریخچه غذاها داریم.

قدمتی به اندازه 3000 سال. نان سیر آینه تکامل نان

طرز تهیه هات داگ تنوری

1400/07/20 در ساعت 11:50:30

در این بخش، قصد داریم طرز تهیه هات داگ تنوری که از جمله ساندویچ های خوشمزه و پر طرفدار در سراسر دنیا می باشد را در اختیار شما دوستان گرامی و علاقمندان به انواع غذا های فست فود قرار دهیم.

طرز تهیه هات داگ تنوری
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید