لطفا ابتدا نوع سفارش را انتخاب نمایید:

به شعبه مراجعه میکنم و غذا را میگیرم!

ارسال از طریق پیک موتوری

منو دسترسی

طرز تهیه پیتزا

1399/12/20 در ساعت 15:02:00

پیتزا یک گزینه خیلی خوب برای مهمونی ها و دورهمی های شماست. شما می توانین با بهترین فست فود ها یک دورهمی صمیمی با کلی غذای خوشمزه با دوستاتون داشته باشین

طرز تهیه پیتزا

طرز تهیه پیتزا

پیتزا یکی از غذاهای پرطرفدار و لذیذیه که در ابتدا در ایتالیا تولید و بعد هم با ورودش به آمریکا تغییراتی کرد و تنوع بیشتری پیدا کرد. با اینکه پیتزا ایتالیایی و آمریکایی اختلافاتی باهم دارن ولی هر کدوم طرفداران زیادی هم دارن.

همه شما می توانین در مهمونی ها و دورهمی هاتون بدون نگرانی از ذائقه مهموناتون پیتزاهای مختلفی سفارش بدین. درواقع پیتزا یک گزینه خوب برای وعده های غذایی شماست.

عطاویچ پیتزاهای مختلفی تو سایزها و طعم های مختلف تو منو خودش داره.

همه پیتزاها در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ آماده میشن. ما سعی کردیم ذائقه های مختلف رو درنظر بگیریم تا همه از سفارش پیتزا عطاویچ لذت ببرن.

طعم های مختلف پیتزا از مواد مختلفی تشکیل شده اند.

اول از همه روی خمیر پیتزا سس قرمز میریزیم و روی کل خمیر پخشش می کنیم. بعد با کلی پنیر موزارلا روش پر می کنیم بعد از اون هم  یه ردیف پپرونی می چینیم و دوباره پنیر پیتزا می ریزیم و باز هم یک ردیف دیگه پپرونی میزاریم. 

در آخر هم هالوپینوها رو روش می چینیم  و تو فر میزاریم و برای شما عزیزان سرو می کنیم.نکته* ما تو رستوران های عطاویچ بدلیل استفاده از فرهای صنعتی، دمای فر روی 270 درجه در مدت زمان هفت الی هشت دقیقه تنظیم می کنیم.


طرز تهیه پیتزا مخصوص :

ابتدا خمیر پیتزا را در قالب پیتزا قرار می دهیم سپس سس ویژه عطاویچ (نوعی سس قرمز) را روی آن ریخته و در همه قسمت های خمیر پخش می کنیم.

سپس مقداری پنیر پیتزا را روی آن ریخته  و قارچ را به آن اضافه می کنیم سپس مجدد پنیر را اضافه می کنیم. پس از آن ژامبون مرغ و گوشت خرد شده را به مواد قبلی اضافه کرده و بصورت یکنواخت بر روی پنیر پیتزا پخش می کنیم.

حال نوبت به افزودن استیک مرغ طعم دار شده نیم پز به مواد قبلی، می باشد. روی استیک ها پنیر می ریزیم و در آخر هات داگ اسلایس شده و فلفل دلمه را اضافه می کنیم.

برای آماده شدن پیتزا ، فرهای موجود در رستوران های عطاویچ بدلیل صنعتی بودن بر روی دمای 270 الی 280 درجه به مدت 6 الی 7 دقیقه قرار می گیرند.

بدلیل اینکه در فرهای صنعتی از دو طرف حرارت به مواد داده می شوند، غذا نیاز به گریل ندارد ولی اگر در منزل قصد پخت پیتزا دارید، می توانید در آخر گریل را روشن کنید تا روی پیتزا برشته و طلایی شود.


پیتزا مخصوص


طرز تهیه ریو پیتزا :

در این نوع پیتزا هم همانند دیگر پیتزا ها پس از قرار دادن خمیر در قالب و ریختن سس ویژه عطاویچ (نوعی سس قرمز) بر روی خمیر، سس را بر روی کل خمیر پخش می کنیم.

قارچ را اضافه می کنیم و سپس استیک گوشت تولیدی کارخانه عطاویچ را روی آن می ریزیم. در کنار آن استیک مرغ مزه دار شده با فرمول عطاویچ را به مواد قبلی اضافه می کنیم.

مجددا مقداری پنیر پیتزا اضافه کرده و پپرونی خلالی شده را اضافه می کنیم.

باقی مانده پنیر پیتزا را اضافه کرده و در آخر برای تزیین بر روی پنیر فلفل دلمه ای قرار می دهیم.

این پیتزا هم همانند دیگر پیتزا ها به مدت 7 الی 8 دقیقه در دمای 270 تا 280 درجه داخل فر قرار می گیرد.

لازم به ذکر است فست فود های عطاویچ بدلیل داشتن دستگاه های صنعتی و پیشرفته از این دما و این بازه زمانی برای آماده سازی پیتزا ها استفاده می کنند.


پیتزا گوشت ریوطرز تهیه پیتزا گوشت و قارچ :

ایتدا خمیر پیتزا را در قالب قرار می دهیم و سپس سس ویژه عطاویچ را بر روی آن پخش می کنیم. نیمی از پنیر پیتزا را به خمیر اضافه کرده سپس قارچ را به مواد قبلی اضافه می کنیم. پس از آن گوشت چرخ کرده تولید شده در کارخانه ایرانگوشت را به آن اضافه می نماییم.

حال نوبت به نیمه دیگر پنیر پیتزاست که آن را به مواد قبلی اضافه کنیم. در آخر فلفل دلمه را جهت تزیین به پیتزا اضافه می کنیم.

پیتزای خود را با دمای 280 درجه سلسیوس به مدت 7 الی 8 دقیقه در فر قرار می دهیم. حال پیتزای شما آماده خوردن است. نوش جانتان


طرز تهیه وجی پیتزا (پیتزا سبزیجات) :

در این نوع پیتزا هم همانند دیگر پیتزا ها پس از قرار دادن خمیر در قالب و ریختن سس ویژه عطاویچ (نوعی سس قرمز) بر روی خمیر، سس را بر روی کل خمیر پخش می کنیم.

قارچ را اضافه می کنیم و سپس ذرت، نخودفرنگی و هویج را روی خمیر می ریزیم و مجددا مقداری پنیر پیتزا به مواد قبلی اضافه می کنیم.

روی پنیر پیتزا تعدادی گوجه فرنگی حلقه شده، قرار می دهیم و در نهایت فلفل دلمه را روی مواد قبلی می چینیم.


پیتزا سبزیجات


پیتزای خود را با دمای 280 درجه سلسیوس به مدت 7 الی 8 دقیقه در فر قرار می دهیم. حال پیتزای شما آماده خوردن است. 


طرز تهیه پیتزا دیپوکراف (پیتزا مخصوص عطاویچ):

در این نوع پیتزا هم پس از قرار دادن خمیر در قالب و ریختن سس ویژه عطاویچ (نوعی سس قرمز) بر روی خمیر، سس را بر روی کل خمیر پخش می کنیم و پنیر پیتزا را بر روی آن میریزیم. ادامه آموزش را در فیلم مشاهده بفرمایید.
پاستیزا، پیتزا منحصر به فرد عطاویچ :

برای درست کردن این پیتزا خوشمزه، ابتدا پاستا گوشواره ای را می پزیم. باتوجه به اینکه این پیتزا چهار تاپینگ متفاوت از جمله گوشت چرخ کرده،پپرونی، استیک مرغ و ژامبون دارد، هرکدام را که دوست داشتید با پاستا پخته شده، مخلوط می کنید و یک سس خاص آلمانی را با آن ها ترکیب می کنیم. سپس همه این مواد را روی خمیر پیتزای تازه دست ساز، میریزیم و در درون فر می گذاریم. ما در مجموعه عطاویچ در کنار این پیتزا، مقداری سیب زمینی سرخ شده قرار می دهیم.علاوه بر پیتزاهای آموزش داده شده که همگی با کمک فر پخته می شوند، شما می توانید پیتزا بدون فر نیز آماده کنید. برای طرز تهیه پیتزا بدون فر وارد شوید.پیتزاهای بسیاری در سراسر دنیا وجود دارند که که ما در این مقاله به پیتزاهای به اصطلاح ایرانی پرداخته ایم. پیتزا ایرانی انواع مختلفی دارد. اما نقطه مشترک آن‌ها با یکدیگر طعم آن ها است. در بیشتر پیتزا‌های ایرانی، سس گوجه‌فرنگی، گوشت چرخ‌کرده، سوسیس، کالباس، قارچ، فلفل‌دلمه‌ای، انواع سبزیجات و... به کار می‌رود. در واقع می‌توان گفت در کشور ایران نیز مانند دیگر کشور‌های دنیا پیتزا بومی‌سازی شده و مطابق با سلیقه و ذائقه ایرانیان تهیه می‌شود.

در این وبلاگ طرز تهیه پیتزا های پپرونی ، مخصوص ، ریو پیتزا ، پیتزای گوشت و قارچ، وجی پیتزا و پاستیزا را به شما آموزش دادیم. امیدواریم که آن را تهیه کرده و از خوردن این فست فود خوشمزه لذت ببرید.


با مجموعه رستوران های عطاویچ در سایت atawich.com همراه ما باشید.نظر جدید
0%

سبد خرید