سایت در حال به روز رسانی و تغییرات می باشد...

منو دسترسی

فست فود در کرمانشاه

1400/04/23 در ساعت 15:08:01

کرمانشاه شهری زیبا در غرب ایران که پیدایش آن به سده 4 میلادی باز می گردد. کرمانشاه به عنوان دومین پایتخت ایران در زمان ساسانیان مورد توجه حکومت بود  و در دوران سلجوقیان در قرن 11 میلادی کرمانشاه به عنوان شهر ارشد کردستان انتخاب شد.

فست فود در کرمانشاه

فست فود در کرمانشاه


گذاری کوتاه بر کرمانشاه

کرمانشاه شهری زیبا در غرب ایران که پیدایش آن به سده 4 میلادی باز می گردد. کرمانشاه به عنوان دومین پایتخت ایران در زمان ساسانیان مورد توجه حکومت بود  و در دوران سلجوقیان در قرن 11 میلادی کرمانشاه به عنوان شهر ارشد کردستان انتخاب شد. 

در دوران قاجار این شهر دوباره به حالت شهر نشینی خود بازگشت همچنین این شهر و به‌دلیل قرارگرفتن در چهارراه دو محور شمال به جنوب و خاور به باختر و نیز همسایگی با کشور عراق و واقع‌شدن بر سر راه شهرهای زیارتی کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

جاذبه های گردشگری

کرمانشاه مملو از آثار باستانی است و طاق بستان معروف ترین آنهاست.

اثری که به خاطر کتیبه ها و سنگ نگاره های خود بسیار مشهور است. قدمت این بنا به دوره ساسانی باز می‌گردد. طاق بستان در محوطه کوهی به همین نام قرار دارد. از سنگ نگاره های آن می‌توان به نقش خسرو پرویز، پیکره شاهپور دوم و پسترش شاهپور سوم، پیروز سااسنی و اردشیر دوم ساسانی اشاره کرد.از دیگر جاذبه های گردشگری کرمانشاه می شود به تکیه بیگلربیگی، تکیه معاون الملک، معبد آناهیتا، غار قوری قلعه، سنگ نوشته های بیستون و غار پرآو اشاره کرد.


پیشینه نام کرمانشاه

کرمانشاه در دوره‌های مختلف دارای نام‌های مختلفی بوده که معمولاً با تغییر از حکومتی به حکومتی دیگر صورت می‌گرفته‌است، در قدیمی‌ترین شکل خود اولین بار در دوران باستان و در زمان فرمانروایی کاسی‌ها کرمانشاه را با نام الیپی می‌خوانند و در دوران هخامنشیان از کرمانشاه با نام‌های کامبادن، کارمیسین، کارمیشین، کرمینشان و غیره یاد می‌شود.


پس از اسلام، اعراب نام کرمانشاه را به قرمسین تغییر دادند و در دوره‌های بعدی کرمانشاه با نام کرمانشاهان و کرمانشاه خوانده می‌شد. نام کرمانشاه پس از پیروزی انقلاب ۵۷ به قهرمانشهر و چندی بعد به باختران تغییر پیدا کرد؛ ولی از آن‌جایی که این امر با اعتراضات گسترده مردم همراه شد، در نتیجه چندی بعد با تلاش‌های اسماعیل ططری و با تصویب قانونی نام شهر به نام قدیمی خود تغییر یافت.


نام کرمانشاه در افسانه‌ها
در افسانه‌ها بنای شهر کرمانشاه را بدست طهمورث دیوبند پادشاه افسانه‌ای پیشدادیان بیان کرده‌اند.


آداب و رسوم مردم کردستان

کردها و دیگر اقوام کرمانشاه برای روزهای مختلف سال مناسبت ها، جشن ها و آیین های متنوعی دارند. آیین های آن ها مانند آیین های تمام مردم ایران زمین مملو از شور، نشاط و اصالت است. همین آیین هاست که باعث شده مردمان کرد را غیور مردمان ایران زمین بنامند.

لباس های رنگارنگ آنها، رقص های دسته جمعی آنها و آوازهای آنها همه نشاط گرفتته از همین احساسات است.


استقبال از بهار با پرواز لک لک ها

رضا موزونی از پژوهشگران، نویسندگان و شاعران کرد زبان نقل می کند که: در گذشته این شادی و نشاط قبل از آمدن فصل بهار، با ترانه خوانی كودكان آغاز می شد، هنگامی كه لك لك ها از سمت جنوب به شمال باز می گردند و از منطقه ما عبور می كنند در آن هنگام كودكان به محض دیدن پرواز لك لك ها ترانه كُردی با متن 'حاجی لك لك مارهات، مار گلنگ دار هات، كاكه م و سوار هات، شتریل و قطار هات، گنه م و خروار هات' (حاجی لك لك، مار آمد، 2 مار گلنگ بر گردن آمد، برادرم با سوار آمد، شترها به صف مانند قطار آمدند و گندم هم با خروار آمد) را با شعف و شادی بسیار سر می دادند.


همخوانی كودكان كُرد در شب نخست بهار

وی از همخوانی در شب نخست بهار به عنوان یكی دیگر از آیین های شاد مردم كرمانشاه یاد كرد و ادامه داد: كودكان خردسال دست در دست هم در كوچه های شهر و روستا شعری با مضمون 'امشو اول وهاره، خیر وی ماله بواره، عصا خوی چكشی، خدا كُردان نكشی' (امشب اول بهار است، خیر و بركت به این خانه رو كند، عصا مانند چكش است، خدایا كُردها را نكش) را سر می دادند و همزمان درب منازل را به صدا در می آوردند كه در این صورت صاحبخانه با شیرینی های محلی همچون بژی، تخم مرغ پخته و دیگر تنقلات از كودكان پذیرایی می كرد و بدین گونه در شادی آنان شریك می شد. ( به نقل از خبر گذاری irna)


غذاهای کرمانشاه

اگر از گروه گردشگران شکم‌گرد باشید و رستوران‌گردی یکی از خوشی‌های سفرتان باشد، پیدا کردن بهترین رستوران‌های شهر یا کشور مقصد، اهمیت زیادی برایتان دارد و حتما پیش از سفر به قدر کافی در این باره پرس‌وجو خواهید کرد. اینکه بهترین و معروف‌ترین خوردنی‌های یک شهر کدام‌ها هستند و کدام رستوران‌ها خوردنی‌های محلی را با بهترین کیفیت عرضه می‌کنند، اطلاعاتی هستند که گردشگران دوست دارند پیش از سفر درباره‌شان بدانند. در این مطلب قرار است بهترین فست فود کرمانشاه، ‌شهری که نامش با دنده‌کباب و طاق بستان عجین شده است را، معرفی کنیم.

با گسترش غذا‌های فست‌فودی، فست فود ها رقابت تنگاتنگی با یکدیگر آغاز کردند. همچنین هر روز غذا و خوراکی‌های جالب‌تر و خوشمزه‌تری ارائه می‌شود تا بتوانند مشتریان خود را رضایتمند نگه دارند. این موضوع باعث می‌شود تا مشتریان به یک مغازه فست‌فودی توجه بیشتری کنند. زیرا منوی آن جالب‌تر و متنو‌ع‌تر است. اما برخی از غذا‌های فست‌فود مانند پیتزا ها ، انواع همبرگر ها ،ساندویچ ها، در اکثر مغازه‌ها به‌راحتی قابل سفارش هستند. اما اینکه کدام از کیفیت بهتری برخوردار هستند، اهمیت ویژه ای دارد.

اگر قصد دارید به کرمانشاه سفر کنید و اهل رستوران‌گردی و شکم‌گردی هم هستید، حتما این قسمت را مطالعه کنید.

یکی از مواردی که میتواند در هر سفری تجربه‌ای متفاوت به مسافران بدهد خوردن غذاهای محلی همان شهر ( و یا کشور) است. ما در ایران در شهرهای مختلف تنوع غذایی بالایی را داریم که این تنوع باعث می شود مسافران حس جذابی از طعم برایشان ایجاد شود که همین طعم می تواند در ثبت خاطره های شیرین و به یاد ماندنی موثر باشد.

در ادامه با چند مدل از غذاهای کرمانشاهی آشنا می‌شویم.


دنده کباب

اولین مورد که به ذهن هرکسی میرسد دنده کباب است. این غذای لذیذ ار معروف ترین عذاهای کرمانشاه محسوب می شود. شباهت زیادی به شیشلیک دارد و برای طبخ آن از دنده گوسفند، زعفران و ادویه های مخصوص خودشان استفاده می شود.


دنده کباب کرمانشاه


خورشت خلال

این غذا جزوه غذاهای مجلسی کرمانشاهیان است. این خورشت با گوشت گوسفندی، روغن( روغن کرمانشاهی)، خلال بادام، رب گوجه فرنگی، زرشک و گلاب درست می شود.

علاوه بر این موارد مردمان کرمانشاه به دلیل اقلیم کوهستانی و سرد آنجا بسیار در درست کردن آش ماهر هستند مانند آش سورانه و آش عباسعلی.


عطاویچ در کرمانشاه

علاوه بر غذاهای سنتی و محلی کرمانشاه که طرفداران زیادی نیز دارد هم وطنان کرد زبان ما استقبال زیادی از فست فود نیز داشته اند. غذاهای فست فود با تنوع بسیار و طعمی لذت بخش هم‌چون پیتزا‌‌های خوشمزه ، همبرگر‌های هیجان انگیز و بسیاری از غذاهای دیگر که فقط در عطاویچ آن ها را می بینید، اوقات خوشی در کنار عزیزانتان را برای شما ایجاد می کنند.

فست فود ها بدلیل داشتن منو جذاب و رنگارنگ با تنوع بالای غذایی، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. عطاویچ دارای تنوع غذایی در انواع پیتزا ها، ساندویچ ها، سوخاری ها و البته غذاهای منحصر به فرد عطاویچ همچون چیزکرانچ، عطابامبر، عطا چیزویچ و... می باشد که نظر بسیاری را به خود جلب می کند.

مجموعه رستوران های عطاویچ افتخار دارد تا به مردم غیور کرمانشاه خدمت رسانی کند. ما با بهترین و باکیفیت ترین مواد اولیه سعی داریم تا اوقاتی خوش را برای شما مردم عزیز سرزمینمان فراهم کنیم.

عطاویچ با افتتاح 2 شعبه در کرمانشاه به آدرس

شعبه 1 : میدان مرکزی، پایین تر از بانک ملی نبش کوچه 140


عطاویچ کرمانشاه


شعبه 2 : کرمانشاه سه راه مسکن میدان معلم

تلفن : 08334216940 هم بصورت حضوری هم بصورت آنلاین آماده سرویس دهی به هم وطنان کرد زبان خود هستیم.

استقبال عزیزان کرمانشاهی از فست فود عطاویچ به قدری زیاد بود که کمتر کسی فکر می کرد که افرادی که تمایل بیشتری به غذاهای گوشتی و خانگی دارند به سمت فست فود گرایش پیدا کنند. استقبال بیش از حد مردم از اولین شعبه عطاویچ سبب شد که شعبه دوم هم در این کلان شهر زیبا افتتاح شود.

ما نیز تمام  سعی خود را کرده ایم که با ارائه غذاهای متنوع و با کیفیت همچون سایر رستوران های خود بتوانیم غذایی درخور مشتریان عزیزمان ارائه دهیم.


نمایندگی کرمانشاهدرصورتی که مایل به خوردن یک فست فود خوشمزه و خاطره انگیز هستید و بدنبال بهترین فست فود در مازندران، خوشمزه ترین فست فود در مشهد و باکیفیت ترین فست فود در خرم آباد هستید، شما را به مجموعه رستوران های عطاویچ که در سراسر کشور شعبه دارد، دعوت می کنیم.

برای مشاهده فیلم هایی از شعب عطاویچ کرمانشاه به لینک های زیر مراجعه کنید.


شعبه 2

اعطای نمایندگی فست فود

1401/05/08 در ساعت 15:57:23

بی شک امروزه تیم ها و شرکت های زیادی در زمینه اعطای نمایندگی فست فود فعالیت می کنند. شرکت هایی که به دنبال ایجاد شعبه در سراسر ایران هستند، خدماتی مربوط به اعطای نمایندگی فست فود را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

اعطای نمایندگی فست فود

مسابقات غذا خوری در آمریکا

1400/10/18 در ساعت 14:38:01

مسابقات غذاخوری از سرگرمی ها و و تفریحاتی است که در بسیاری از کشورها مورد استقبال افراد قرار می گیرد. در این مقاله به برخی از این مسابقات پرداخته ایم و تعدادی از پرخورها را معرفی کرده ایم.

مسابقات غذا خوری در آمریکا

تاثیر موسیقی بر خوردن غذا

1400/08/05 در ساعت 16:29:37

تا بحال شنیدین که میگن" موسیقی تاثیر خیلی خوب و مثبتی روی تغذیه داره؟" ما تصمیم گرفتیم تو این مقاله همین موضوع رو با هم بررسی کنیم.

تاثیر موسیقی بر خوردن غذا

تاثیر سفارش آنلاین بر صنعت فست فود

1400/05/24 در ساعت 15:26:00

در دنیای امروز اینترنت تاثیر بسیاری بر سبک زندگی مردم و کسب و کارها گذاشته است. در این مقاله به بررسی تاثیر سفارشات آنلاین بر صنعت رستوران و فست فود، پرداخته ایم.

تاثیر سفارش آنلاین بر صنعت فست فود

فست فود در کرج

1400/05/18 در ساعت 15:13:00

کرج به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران از جمله شهرهایی است که دو شعبه عطاویچ دارد و ما این افتخار را داریم که بتوانیم به مناطق بیشتری از کرج سرویس ارائه دهیم. در این مقاله راجب کرج و شعب عطاویچ کرج صحبت کرده ایم.

فست فود در کرج

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا

1400/05/16 در ساعت 11:33:00

در این مقاله به صحبت راجب کمبودهایی که در زمان جنگ جهانی در مواد غذایی اتفاق افتاد و جایگزین های آن، پرداخته ایم.

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا
نظر جدید
0%

سبد خرید