سایت در حال به روز رسانی و تغییرات می باشد...

منو دسترسی

فست فود در کرج

1400/05/18 در ساعت 15:00:01

کرج به عنوان یکی از کلان شهرهای ایران از جمله شهرهایی است که دو شعبه عطاویچ دارد و ما این افتخار را داریم که بتوانیم به مناطق بیشتری از کرج سرویس ارائه دهیم. در این مقاله راجب کرج و شعب عطاویچ کرج صحبت کرده ایم.

فست فود در کرج

فست فود در کرج

شهر کرج، شهر باستانی ایران زمین

شهر کرج همواره مورد توجه افراد بسیاری چه برای کار و چه برای مهاجرت بوده است. این شهر  تا سال 1389 بخشی از تهران بود و پس از آن به عنوان مرکز استان البرز انتخاب شد. این شهر جاذبه های فرهنگی و گردشگری بسیاری دارد و میتواند حتی برای مسافرت های تفریحی هم مقصدی ایده آل باشد. کرج به دلیل ورود جمعیت از فرهنگ های مختلف گوناگونی آداب و رسوم بسیاری دارد و همین امر این شهر را به یک شهر پویا تبدیل کرده است.

نام کرج از واژه کاوک به معنی میان تهی گرفته شده است و دلیل این نام گذاری هم قرار گرفتن کرج در بین دو کوه است. هم چنین وجه تسمیه دیگر از آن کراج است و پیشینه تاریخی آن در تپه های آتشگاه کوه های کلاک مرتبط است.

پیشینه تاریخی

با بررسی آثار تاریخی به جامانده از دوران عهد باستان و دوران حکومت هخامنشیان، اشکانیان و ساسانیان در منطقه کرج می‌توان به این نتیجه رسید که کرج از جمله شهرهای پیشرفته آن دوران بوده و از تمدن پیشرفته ای برخوردار بوده است.


کرج در بعضی از مواقع جزیی از مازندران بوده و یا در بعضی از زمان ها جرو ری بوده است. تا پیش از حملهٔ مغول رفت‌و آمد کاروان‌ها بیشتر از راهی بوده که از طریق سگز آباد و شهریار (تهران) به ری می‌رفته ‌است. پس از این دوره راه قزوین–کرج–ری اهمیت بیشتری یافت ولی اهمیت کرج در دورهٔ صفوی به دلیل قرار گرفتن بر سر راه تهران-قزوین-تبریز بیشتر شده و کاروانسراها، پل‌ها و قلعه‌ها ایجاد شده در حاشیهٔ این جاده به آن هویت بخشیده‌ است.

مقدسی در سده 4 هجری قمری از کرج به عنوان یکی از روستاهای ری یاد کرده و یاقوت حموی نیز در آغاز سده 7 هجری قمری کرج را جزوی از توابع ری می‌دانسته است. دورهٔ قاجار به ویژه دورهٔ فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه کرج به علت هم‌جواری با پایتخت و قرار گرفتن بر سر راه ارتباطی سلطانیه و تبریز مورد توجهٔ سلیمان میرزا قرار گرفت و کاخ سلیمانیه را در آنجا ساخت.


آثار تاریخی

در کرج بیشتر از 100 اثر هنری و فرهنگی_تاریخی ثبت شده است. از آثار و مکان‌های تاریخی که دارای قدمت دوره اسلام و پیش از اسلام و دوره قاجار و صفوی و قرن ۷ و ۸ و ۹ هـ. ق می‌توان به کاخ سلیمانیه، کاروانسرای شاه عباسی، ارنگه، غار یخ‌ مراد و حمام مصباح اشاره کرد.


کاخ سلیمانیه

این بنا به دستور فتحعلی شاه در یک باغ بزرگ (محیط امروزی دانشکده کشاورزی کرج) و محیطی برای استراحت او ساخته شد. علت نامگذاری این ساختمان به پاس تولد سی و چهارمین پسر فتحعلی شاه با نام سلیمان میرزا ذکر شده‌است. در تالار این بنا، دو نقاشی از عبدالله خان نقاش باشی روی دیوارها کشیده شده که یکی تصویر آقا محمدخان و دیگری تصویر فتحعلی شاه و اطرافیانشان است.


کاخ سلیمانیه کرج


اما گاسپار دروویل، افسر فرانسوی که در همان سال‌های ساخت این ساختمان در ایران به سر می‌برده است، در سفرنامه خود روایت متفاوتی از دلیل نام گذاری این بنا و داستان ساخته شدن این بنا ارائه می‌کند. به گفته او محمدعلی میرزا دولتشاه پسر بزرگ فتحعلی‌شاه که از تعیین عباس میرزا به ولیعهدی خشمگین بود، برای اثبات لیاقت خود، با سلیمان پاشا والی بغداد وارد جنگ شد و او را شکست داد و غرامت جنگی هنگفتی از او گرفت. او تمام پول را برای فتحعلی‌شاه فرستاد تا به این ترتیب نزد او محبوبیتی کسب کند. فتحعلی‌شاه با پولی که دست آورده بود، این کاخ را بنیان گذاشت و نام آن را سلیمانیه نهاد تا خاطره شکست سلیمان پاشا را زنده نگاه دارد.


کاروانسرای شاه عباسی

کاروانسرای شاه‌عباسی کرج متعلق به دوران صفویه بوده و بین سال‌های ۱۰۷۸ تا ۱۱۰۹ قمری در زمان شاه سلیمان صفوی ساخته شده‌است. کاروانسرای شاه عباسی کرج را می‌توان  به عنوان یکی از ارزشمندترین آثار دوره صفویه محسوب کرد که در جاده ابریشم قرار داشته ‌است.


با غذاهای محلی کرج آشنا شوید.

یکی از محبوب ترین غذاهایی که در کرج سرو می شود، حلیم همراه با گوشت گوسفند است. این غذا یکی از خوش طعم ترین تجربه هایی است که می توانید در کرج داشته باشید.

یکی دیگر از محبوب ترین غذاهای محلی کرج، یوان آش است. پیشنهاد می کنیم اگر سری به رستوران های این شهر می زنید، حتما این نوع خاص از آش را امتحان کنید. می توانید کمی یوان آش را به عنوان پیش غذا و حلیم و گوشت گوسفند را برای غذای اصلی نوش جان کنید.

خوراک لوبیا پیله علاوه بر آنکه یکی از غذاهای محلی کرج است، جزو ساده ترین آن ها هم به شمار می آید. پختن این غذای خوشمزه زیاد وقتی از شما نمی گیرد، پس هر شور شده پخت آن را امتحان کنید.

مرجو خورش (خورش عدس طالقان) از مشهور ترین غذاهای محلی کرج است که شاید تنها در این شهر فرصت تجربه کردن آن را داشته باشید. تضمین می دهیم پس از امتحان کردن این غذا، طعم آن از زیر زبانتان خارج نشود.


در کرج چه غذایی بخوریم؟

یکی از علایق و البته نیازهای مردم در همه دنیا غذا خوردن است. شما در هر کجای دنیا باشید این نیاز همراه شماست چرا که انرژی بدن شما را تامین می کند و از همه مهم تر راه بقا و زنده ماندن انسان است. در دنیای حاضر غذا خوردن به یک تفریح هم تبدیل شده است. افراد برای دورهمی و یا قرارهای خانواده و دوستانه ترجیح می دهند به یک رستوران بروند و درحین صرف غذا باهم صحبت کنند، حالا چه خوب است غذایی میل کنید که از آن لذت ببرید و در جا و فضایی باشید که باعث آرامش شما شود. شما زمانی با اطمینان وارد یک رستوران می شوید که از اعتبار آن مجموعه مطمئن باشید و رستوران دارای سابقه ای درخشان در میان مردم باشد.


اینکه بگوییم کدام فست فودها بهترین های کرج هستند، کار دشواری است. این موضوع را به دلیل بررسی نظرات مشتریان مطرح می کنیم. هرکسی برای انتخاب یک رستوران خوب معیارها و نظراتی دارد. برای برخی از افراد فضای یک رستوران بسیار مهم است، برای عده ای غذای آن مهم است و فضا اهمیتی ندارد، برای عده ای بهداشت، به هر حال برای هر شخص یک موضوع مهم است و یا برای افرادی چندین مورد باهم اهمیت دارد. ما در مجموعه رستوران های عطاویچ با بررسی معیارها و نظرات مشتریان سعی کرده ایم سلایق افراد را درنظر بگیریم و طبق آن غذاها را آماده کنیم و فضای شعبه را به بهترین حالت ممکن تبدیل کنیم.

مجموعه رستوران های زنجیره ای عطاویچ در سه سال پیاپی به عنوان برند محبوب مردمی با انتخاب مردم، برگزیده شده است. ما تمام سعی خود را در راستای ارائه غذاهایی خوشمزه  و باکیفیت و البته در مکانی مناسب، کرده ایم. در مجموعه عطاویچ شما علاوه بر اینکه می توانید با حضور در شعبه غذای خود را دریافت و میل کنید، می توانید با سفارش آنلاین، غذای خود را سفارش دهید و درب منزل دریافت نمایید. در شعب کرج پیک هایی برای رساندن غذا در کمترین زمان و بهترین شکل حضور دارند.

کرج به دلیل جمعیت زیادی که از فرهنگ های مختلف در آن حضور دارند، از غذاهای متنوعی هم برخوردار است اما از اصلی ترین غذاهای کرج می توان به ح و گوشت گوسفند،یوان آش، خوراک لوبیا پیله و خورش عدس طالقان یا مرجو خورش اشاره کرد. شما میتوانید با مراجعه به رستوران های مختلف این شهر از انواع و اقسام غذاهای کرج میل کنید.

علاوه بر غذاهای سنتی، فست فود به عنوان یک گزینه دوست داشتنی برای همه افراد است. کمتر کسی را می شناسیم که علاقه ای به خوردن فست فود نداشته باشد.

وقتی برای صرف یک وعده‌ی غذایی در کنار خانواده، دوستان و همکاران به رستوران‌ می‌رویم، انتظار داریم که کیفیت مناسبی را تجربه کنیم. منظور از کیفیت، هم کیفیت غذاها و هم سرویس دهی و محیط رستوران است تا بتوانیم از غذاها لذت برده و با رضایت از آنجا خارج شویم. شاید انتخاب یک رستوران خوب که در هر کوچه و خیابان آن رستوران و فست فود دایر است کار بسیار سختی باشد. در ادامه رستوران های خوب را معرفی می کنیم.

فست فود ها بدلیل داشتن تنوع در غذاها و البته متفاوت بودن طعم آن ها با غذاهای همیشگی، مورد استقبال بسیاری از افراد بخصوص جوانان قرار گرفته اند. بسیاری از افراد ترجیح می دهند بجای خوردن یک غذای همیشگی یک وعده را در یک فست فود خوب سپری کنند. عطاویچ با ارائه غذاهایی باکیفیت و البته با تنوع بالا سعی کرده یک خاطره خوب برای افراد بسازد و بتواند غذایی درخور مشتریان ارائه نماید.

کیفیت خوب و تنوع بالا در انواع پیتزاها، همبرگرها، ساندویچ ها و غذاهایی که فقط در عطاویچ می بینید، سبب پرطرفدار شدن عطاویچ شده است.

 فست فود عطاویچ با داشتن سه شعبه در چهار منطقه کرج سعی کرده به همه بخش های کرج سرویس دهی داشته باشد که البته به علت وسعت کرج این موضوع امکان پذیر نیست.

اولین شعبه عطاویچ فست فود عظیمیه به آدرس :

عظیمیه بین میدان اسبی و مهران


شعبه عظیمیه کرج


برای مشاهده ویدیویی از شعبه عظیمیه کرج اینجا کلیک کنید.

و شعبه دوم  فست فود فردیس به آدرس :

 فردیس بین فلکه اول و دوم فردیس ، می باشد.


شعبه عطاویچ فردیس کرجسومین شعبه کرج در گلشهر افتتاح شده است.


آدرس : کرج گلشهر خیابان درختی رو به روی کوچه دوم
تلفن : 02634014006


شعبه چهرم شعبه گوهردشت به آدرس : گوهردشت خیبان مطهری بعد از بلوار استقلال بین خیابان 4 و 5 پلاک 85

تلفن: 02634464666


از هر سه شعبه کرج هم بصورت حضوری هم بصورت آنلاین می توانید غذا سفارش دهید و در کنار خانواده و دوستانتان از غذاهای خوشمزه عطاویچ لذت ببرید.

عطاویچ علاوه بر کرج در بسیاری از شهرهای بزرگ ایران نیز شعبه دارد و درصورتی که شما مقیم این شهر هستید و یا قصد مسافرت به این شهرها را دارید، می توانید به این شعبه ها مراجعه نمایید.

بهترین فست فود در تهران، با کیفیت ترین فست فود در تبریز و خوشمزه ترین فست فود در کرمانشاه را می توانید مهمان شعب عطاویچ در سراسر کشور باشد.

اعطای نمایندگی فست فود

1401/05/08 در ساعت 15:57:23

بی شک امروزه تیم ها و شرکت های زیادی در زمینه اعطای نمایندگی فست فود فعالیت می کنند. شرکت هایی که به دنبال ایجاد شعبه در سراسر ایران هستند، خدماتی مربوط به اعطای نمایندگی فست فود را در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

اعطای نمایندگی فست فود

مسابقات غذا خوری در آمریکا

1400/10/18 در ساعت 14:38:01

مسابقات غذاخوری از سرگرمی ها و و تفریحاتی است که در بسیاری از کشورها مورد استقبال افراد قرار می گیرد. در این مقاله به برخی از این مسابقات پرداخته ایم و تعدادی از پرخورها را معرفی کرده ایم.

مسابقات غذا خوری در آمریکا

15 فیلم که وقتی گرسنه هستید نباید تماشا کنید.

1400/08/08 در ساعت 15:38:36

ثابت شده است که تماشای برنامه های غذایی به معنای واقعی کلمه می تواند ما را گرسنه تر کند و حتی باعث اضافه شدن وزن شود. به همین دلیل است که فیلم های خاصی وجود دارد که هرگز نباید هنگام گرسنگی تماشا کنید.

15 فیلم که وقتی گرسنه هستید نباید تماشا کنید.

تاثیر موسیقی بر خوردن غذا

1400/08/05 در ساعت 16:29:37

تا بحال شنیدین که میگن" موسیقی تاثیر خیلی خوب و مثبتی روی تغذیه داره؟" ما تصمیم گرفتیم تو این مقاله همین موضوع رو با هم بررسی کنیم.

تاثیر موسیقی بر خوردن غذا

تاثیر سفارش آنلاین بر صنعت فست فود

1400/05/24 در ساعت 15:26:00

در دنیای امروز اینترنت تاثیر بسیاری بر سبک زندگی مردم و کسب و کارها گذاشته است. در این مقاله به بررسی تاثیر سفارشات آنلاین بر صنعت رستوران و فست فود، پرداخته ایم.

تاثیر سفارش آنلاین بر صنعت فست فود

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا

1400/05/16 در ساعت 11:33:00

در این مقاله به صحبت راجب کمبودهایی که در زمان جنگ جهانی در مواد غذایی اتفاق افتاد و جایگزین های آن، پرداخته ایم.

تاثیر جنگ جهانی بر صنعت غذا
نظر جدید
0%

سبد خرید