منو دسترسی

تفاوت برگر و همبرگر در چیست؟

1400/07/05 در ساعت 12:00:00

برگر و همبرگر هر دو جزو فست فودهای خوشمزه و پرطرفدار محسوب می‌شوند. به طور کلی همه ما با کلمه همبرگر آشنا هستیم و تعداد کمی بین این دو اصطلاح اشتباه می گیرند ، زیرا گاهی اوقات مردم تصور می کنند که هر دو نام یکسان هستند یا همبرگر نام کامل‌تر برگر است.

تفاوت برگر و همبرگر در چیست؟

تفاوت برگر و همبرگر در چیست؟

برگر و همبرگر هر دو جزو  فست فود های خوشمزه و پرطرفدار محسوب می‌شوند. به طور کلی همه ما با کلمه همبرگر آشنا هستیم و تعداد کمی بین این دو اصطلاح اشتباه می گیرند ، زیرا گاهی اوقات مردم تصور می کنند که هر دو نام یکسان هستند یا همبرگر نام کامل‌تر برگر است.

در کشور ما تقریبا برگر و همبرگر را به یک معنی می‌شناسند اما در واقعیت این موضوع کمی متفاوت است.

مردم همبرگر را دوست دارند زیرا خوشمزه و متنوع هستند و در همه جا یافت می‌شوند. تقریباً همه رستوران ها همبرگر می فروشند  و این نشان دهنده محبوبیت همبرگرهاست.

هم چنین برخی ممکن است فکر کنند که هر برگر با تکه گوشت تبدیل به همبرگر می شود.

برای رفع این سردرگمی ها تصمیم گرفتیم که در این مقاله درباره تفاوت اصلی این دو باهم صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

همبرگر یک وعده غذایی است که از گوشت چرخ کرده ، معمولاً گوشت گاو ، تهیه می‌شود که لابه‌لای نان قرار می گیرد.

 مردم معمولاً انواع چاشنی ها و مواد افزودنی را به همبرگر مانند پنیر ، گوجه فرنگی ، سس گوجه فرنگی و سس مایونز اضافه می کنند.

 برخی از مردم همبرگر را به اختصار به عنوان برگر می نامند.

وقتی رویه پنیر در همبرگر قرار می گیرد ، به آن چیزبرگر گفته می شود.


برگر چیست؟

برگر نوعی فست فود است. به عنوان غذایی که از پر کردن گوشت ، سبزیجات و سس در یک نان گرد تشکیل شده است، تعریف می شود.


چرا به برگر برگر گفته می شود؟

مردم تمایل دارند کلمات رایج یا متداول را در انگلیسی کوتاه کنند تا تلفظ و تسهیل آن سریع تر و یا آسان تر شود. به عنوان یک عبارت کوتاه برای همبرگر ، عبارت همبرگر می تواند به کل وعده غذایی یعنی گوشت گاو چرخ کرده ، نان و هر نوع چاشنی اضافه شده به آن اشاره کند. این امر به ویژه در انگلستان صادق است. در سایر کشورها مانند ایالات متحده ، اصطلاح برگر ممکن است به طور خاص به گوشت چرخ کرده یا کباب اشاره کند. به همین دلیل است که یک گوشت چرخ کرده بدون نان که کباب شده و با سس سرو می شود ، برگر کبابی نامیده می شود و نه همبرگر.

با تکامل همبرگر به ویژه اختراع انواع آن ، اصطلاح برگر برای توصیف همبرگرهای ساخته شده با مواد مختلف اضافه شد. به عنوان مثال ، برگر گیاهی یک همبرگر است که از سبزیجات به عنوان ماده اصلی استفاده می کند در حالی که برگر بوقلمون برگری است که در آن از گوشت بوقلمون استفاده می شود و غیره.


سفارش همبرگر


همبرگر چیست؟

همبرگر می‌تواند با پر کردن هر گوشتی درست شود. این گوشت می تواند یک حبه بر اساس گوشت گاو ، مرغ ، بوقلمون ، گوشت خوک و غیره باشد.


چرا به همبرگر، همبرگر گفته می شود؟

به همبرگر به دلیل ریشه آن ، به ویژه هامبورگ ، آلمان ، همبرگر گفته می شود. به همین ترتیب ، مردم گاهی اوقات هات داگ را به عنوان فرانکفورت می نامند زیرا از فرانکفورت آلمان آمده است.

 تصور می شد که همبرگر فعلی از استیک هامبورگ تکامل یافته است ، که در قرن نوزدهم از شهر هامبورگ به آمریکا رسید.

این غذا به سبک هامبورگ که شبیه استیک سالزبری است ، سلف همبرگر محسوب می شود زیرا دارای گوشت خرد شده یا چرخ کرده استاندارد است که شبیه برگرهای امروزی است.

اصطلاح همبرگر در آلمانی ، برای نشان دادن ریشه ها استفاده می شود. بنابراین ، همبرگر به معنی "از همبرگر" است. مردم هامبورگ را در واقع همبرگر می نامند.

به همین ترتیب ، اصطلاح همبرگر که به غذای محبوب اشاره دارد نشان می دهد که چنین غذایی از هامبورگ آمده است. و به همین دلیل است که به آن همبرگر گفته می شود.


اما تفاوت برگر و همبرگر در چیست؟

در دست کردن برگر می‌توان از پنیر و یا سبزیجات هم استفاده کرد. در دنیا انواع مختلفی از برگر وجود دارد. به عنوان مثال ، برگر ماهی ، همبرگر ، برگرقارچ ، پیتزابرگر ، پورک برگر و غیره در حالی که همبرگر خود یکی از انواع برگر است. درواقع همبرگر یک زیرشاخه از برگر حساب می‌شود. برگر با قرار دادن یک گوشت یا سبزیجات در قسمت های برش خورده یک نان گرد پخته می شود ، در حالی که همبرگر هم چنین نوعی برگر است که از گوشت چرخ کرده به عنوان ماده اصلی آن تشکیل شده است.


همبرگر خوشمزه


نتیجه گیری

درست است که این دو محصول با یکدیگر کمی تفاوت دارند اما در نهایت شما نمی‌توانید از برگر یا همبرگر به راحتی گذر کنید. این غذا محبوب همه دل‌هاست. غذایی است که با دیدن آن حتی اگر سیر هم باشید باز می‌خواهید حتی یک گاز از آن بزنید.

پیتزا آناناس

1400/08/03 در ساعت 16:03:16

پیتزا آناناس یک پیتزا خاص با طرفداران خاص خود در دنیا. البته عده ای نیز مخالف آن هستند ولی یکی از خاص ترین پیتزاهاست که ما دراین مقاله به آن پرداخته ایم.

پیتزا آناناس

انواع برگرهای آمریکایی (2)

1400/07/28 در ساعت 16:39:34

در ادامه مقاله انواع برگرهای آمریکایی (1) به معرفی مابقی همبرگرهای آمریکایی می پردازیم.

انواع برگرهای آمریکایی (2)

انواع برگرهای آمریکایی (1)

1400/07/28 در ساعت 16:26:20

برگر آمریکایی؛ نامی که در بیش از 80 درصد فست فود های ایران و تهران دیده ایم. ما در این مقاله شما را با برگر های آمریکایی واقعی آشنا می کنیم.

انواع برگرهای آمریکایی (1)

تاریخچه همبرگر در یک نگاه

1400/06/16 در ساعت 14:28:00

نمی‌توان انکار کرد که همبرگر جایگاه ویژه ای در اذهان دارد. حتی می‌شود همبرگر را نماد جهانی شدن دانست. در این مقاله به بررسی تاریخچه همبرگر پرداخته ایم.

تاریخچه همبرگر در یک نگاه

حقایقی جالب درباره مکدونالدز

1400/06/14 در ساعت 12:15:00

فست فود مکدونالدز به عنوان یک برند مطرح در سراسر دنیا، شناخته شده است. در این مقاله حقایقی جالب راجب آن بیان کرده ایم.

حقایقی جالب درباره مکدونالدز

عجیب ترین برگرها

1400/06/10 در ساعت 16:37:00

هنگامیکه گرسنگی وارد میشود دیگر چیزی نمی تواند بین من و یک همبرگر بایستد. در این مقاله به بررسی عجیب ترین همبرگر ها می پردازیم.

عجیب ترین برگرها
نظر جدید
شما هم نظر دهید:
0%

سبد خرید