اخبار و رویدادها

تضمین کیفیت

جهت اطمینان از سلامت و بهداشت محصول نهایی، کارشناسان بهداشت مجموعه عطاویچ بصورت منظم آزمایشات دوره ای از خطوط تولید، مراکز نگهداری و ترابری مواد اولیه مجموعه عطاویچ بعمل می آورند.

آموزش و رفع نکات بهداشتی و نمونه برداری از کلیه پرسنلی که به هر نحوی در فرایند طبخ و سرویس دهی دخالت دارند، جز وظایف روزانه آنها بوده و دائما مورد بازبینی و کنترل مجدد می باشد.


تضمین کیفیت

 

سلامت شما الویت ماست

مجموعه عطاویچ بعنوان رهبر بازار فست فود های زنجیره ای در ایران، با بکار گیری خطوط صنعتی پیشرفته و کاملا اختصاصی تولید همبرگر و نان بدون دخالت دست و همچنین با بکارگیری کارشناسان مجرب در بخش بهداشت و صنایع غذیی، گام بزرگ دیگری در جهت حفظ سلامت مشتریان خود در سراسر ایران برداشته است.

 دریافت گواهی نامه های HACCP از مجموعه بین المللی بی ار اس، ISO9001 از توف آلمان و حلال تنها بخش کوچکی از تجلی تلاش شبانه روزی پرسنل متعهد عطاویچ برای حفظ سلامت شما مشتریان محترم می باشد .

امروزه ‌روش تجزیه و تحلیل خطر و کنترل نقاط بحرانی که به سیستم HAZARD  ANALYSIS CRITICAL CONTROL POINT یا HACCP معروف است، به عنوان یک سیستم کنترل ایمنی از اهمیت خاصی برخوردار میباشد به طوری که سازمان های بین المللی و اجرائی قوانین نظارت بر مواد غذائی به طور جدی نسبت به تداوم وپیشبرد این روش در مزارع پرورشی حیوانات ودرپروسه تهیه غذاهای مورد نیاز انسان تاکید دارند .

 نظام HACCP کلیه خطرات و نقاط بحرانی را درطول زنجیره تولید، عرضه و مصرف ونیز بیماریهای ناشی از مصرف تولیدات را بوسیله گروه HACCP که از اطلاعات علمی ومدیریتی کافی برخوردار هستند مورد بررسی قرار می دهد و خطرات احتمالی را که درطول مراحل تولید سلامت مواد غذائی را تهدید میکند ، تعیین وبه طور دقیق اندازه گیری می نماید.

 

سبد خرید